V internetovém muzeu malwarů můžete bezpečně vyzkoušet, jak kdysi fungovaly počítačové viry

Malware je počítačový program, který proniká do počítačového systému za určitým účelem. Současné sofistikované programy napadající operační systémy pracují na pozadí a slouží k odcizení informací o kreditních kartách, přihlašovacích údajů a jiných citlivých dat. Uživatel napadeného zařízení nemusí ani tušit, že nějaký malware parazituje na jeho počítači.

Ačkoliv v současné době se klade důraz na to, aby uživatel nezjistil přítomnost malwaru, v minulosti tomu bylo jinak. Dávné viry fungovaly tak, aby uživatel o jejich činnosti věděl. Většinou se na obrazovkách objevily obrázky s náhodným kódem, různé animace či smějící se lebky.

malware pyramid

Ukázka viru PYRAMID.COM

Bezpečnostní chyby byly opravené a viry postupně zanikaly a začaly se objevovat nové a propracovanější variace. Pakliže si chcete zavzpomínat, jak vypadaly počítačové viry v minulosti, navštivte internetové Malware museum. Unikátní muzeum založil Mikko Hermanni Hyppönen, generální ředitel zdrojů ve finské bezpečnostní společnosti F-Secure. Všechny viry emuluje v historickém prostředí MS-DOS.

Do internetového muzea virů můžete vstoupit, aniž by vám hrozilo jakékoliv nebezpečí.

Zdroj / Foto: Archive

Komentáře

Nahoru