V Internet Exloreru odhalena kritická chyba, uživatelé Win XP mají smůlu

V Internet Exloreru odhalena kritická chyba, uživatelé Win XP mají smůlu

Minulý víkend Microsoft přiznal, že v Internet Exploreru je kritická bezpečnosti chyba, a že již se objevili hackeři, který se ji pokusili využít pří útoku na některé americké společnosti.

Microsoft tedy okamžitě začal pracovat na záplatě. A rovnou oznámil, že nevyjde žádná bezpečnostní aktualizace pro Windows XP, protože tento systém již přestal po 13 letech podporovat.

Přitom se odhaduje, že tento systém stále využívá až 26% všech počítačů. Tato chyba se objevuje v Internet Exploreru ve verzích 6 až 11. Tyto verze přitom patří mezi nejpoužívanější

Dle odhadů analytické firmy NetMarketShare je někdy využívá až 55% uživatelů. Nejedná se přitom o žádnou prkotinu. Díky této chybě se může útočník spustit vzdálený kód a tím se dostat přímo do operačního systému. Asi se nyní ptáte, co s tím.

Co dělat, pokud používáte Internet Explorer

Nejlehčí a nejrychlejší je si asi stáhnout jiný prohlížeč, jako například Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Tyto prohlížeče tímto problémem netrpí a jednoduše si do nich můžete importovat své záložky a další nastavení.

Pokud nemůžete bez Internet Exploreru žít, tak existuje ještě pár dalších řešení – jedním z nich je vypnout Adobe Flash. Tím sice umrtvíte vir, ale nepůjdou vám pouštět videa nebo hrát flashovky.

Další možností je si pohrát s nastavením Internet Exploreru a nastavit chráněný režim. To by vám rovněž mělo pomoci a jinak byste měli normálně fungovat. A co když používáte Windows XP?

Windows XP již není oficiálně podporovaný, je jen otázkou času, kdy úplně „umře“

Windows XP již není oficiálně podporovaný, je jen otázkou času, kdy úplně „umře“

V tom případě asi máte smůlu. Sám Microsoft radí přejít na novější systém, jako je například Windows 7 nebo Windows 8. A vzhledem k tomu, že Windows XP má již 13 let, tak s tímto řešením souhlasíme.

Samozřejmě ještě existuje naděje, že záplata vyjde i pro Windows XP, protože jej stále používají některé velké korporace. Ale na to se nejde spoléhat. Proto je podle nás lepší přejít na novější systém. A co si o tom myslíte vy?

zdroj: reuteurs.com, mashable.com

Komentáře

Nahoru