V Indii budou nad ulicemi jezdit taxíky bez řidičů

V Indii budou nad ulicemi jezdit taxíky bez řidičů

Gurgaon v Indii měl v roce 2001 173 000 obyvatel. V současné době se počet obyvatel blíží milionu, doprava se zde velice zhustila a projet městem bylo neuvěřitelně obtížné. Vláda vidí jako okamžité řešení možnost opuštění silnic. Projekt Gurgaon PRT bude první svého druhu. Trať by měla obsahovat 16 stanic na trase mezi Gurgaonem a New Delhi.

V indickém Gurgaonu vznikne unikátní projekt veřejné dopravy bez řidiče. Taxíky zde budou jezdit nad ulicemi a do každého vozu se vejde až 5 osob. V případě, že budou lidé více spěchat, budou si moci připlatit za expresní linku.

taxi3

Tento vůz bude nad ulicemi cestovat rychlostí 40 km/h. Náklady na vybudování tohoto systému by se měly vrátit za 25 let.

taxi2

taxi5

taxi4

zdroj/foto: techinsider

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru