Dnes vyšlo 15 článků

V Holandsku můžete bezdomovcům přispět i bezkontaktně

Bezdomovci v holandském Amsterdamu a Rotterdamu testují bundu vybavenou bezkontaktním terminálem, a tak kolemjdoucí jim mohou přispět jedno euro, i když u sebe nemají drobné v hotovosti. Za touto technologií stojí holandská reklamní agentura N=5.

V teplém a pohodlném zimním kabátu je integrované zařízení, prostřednictvím kterého mohou lidé darovat jedno euro přiložením své karty na čtečku. Peníze, které bezdomovec vybere touto cestou, poputují na jeho speciální bankovní účet spravovaný místním obchodem pro bezdomovce. Peníze nedostane bezdomovec v hotovosti, ale v naturáliích, tudíž je může utratit například za místo na spaní, sprchu či jídlo. Dokonce ti, kteří si našetří více, mohou peníze investovat do nastartování své kariéry či rekvalifikačního kurzu.

bezkontaktní

Zdroj: YouTube

Do testování této bundy se zapojilo několik bezdomovců. Bezdomovkyně Miriam si bundu na jeden den vyzkoušela, přičemž měla velký úspěch. Tohoto vynálezu si všila i amsterdamská radnice, která o zavedení novinky uvažuje.

Cílem výrobce je produkovat tyto kabáty ve větším měřítku. Tyto kabáty by měly být bezpečné, kompaktní a cenově dostupné, aby byly užitečné pro každého, kdo je potřebuje. Společnost dostala pozitivní zpětnou vazbu zejména od bezdomovců, kteří se dokonce smířili s tím, že si mohou peníze vybrat v naturáliích.

Zdroj: NFC World

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru