V Googlu vytvořili aplikaci pro zasílání zpráv bez klávesnice

V Googlu kromě hlavních věcí, na kterých pracují, vyvíjí ještě spoustu vedlejších projektů. O některých se veřejnost nikdy nedozví, ale jiné to dotáhnou až do konce. Teď se to povedlo aplikaci Supersonic, která je poněkud zvláštní.

Supersonic je aplikace, přes niž si můžete psát s přáteli. Jenže nemá klávesnici! Spoléhá se výhradně na hlasový vstup. Prostě podržíte tlačítko, nadiktujete zprávu a ona se přímo přepíše do textu a smajlíků. Člověk na druhé straně si kromě přečtení textu bude moci i přehrát hlasovou zprávu. Jakmile to udělá, zpráva zmizí.

supersonic1

Hi, would you like to go out for a coffee later?

V aplikaci je k dispozici také bot pojmenovaný Supersonic Help-bot. Tomu je možné klást různé otázky a on na ně odpovídá hlasovými zprávami a textem se smajlíky.

Absence klávesnice má své výhody i nevýhody

Psát si s někým bez klávesnice je trochu divné. Výhodou hlasového vstupu je rychlost – obzvlášť delší text byste vyťukávali několikrát déle. Jenže ne všude můžete své zprávy nahrávat. Na doma je to tedy fajn, ale na veřejnosti jste prostě v koncích.

Aplikaci Supersonic si stáhnete na iOS i Android.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru