V Duolingu se nově naučíte i japonštinu

Znáte Duolingo? Snad každý, kdo se chtěl učit cizí jazyk pomocí telefonu, na tuhle aplikaci narazil. Patří určitě k nejlepším a pravidelně přichází s různými novinkami. Velkým vylepšením byla možnost chatování v cizím jazyce. A teď přichází další chválená funkce – Duolingo nově podporuje japonštinu!

U nás po tomto jazyku možná není až taková poptávka, ale anglicky mluvící lidé se západní jazyky učí častěji. Aplikací, které se soustředí na tyto složité řeči, přitom moc není. Sami zástupci Duolinga tvrdí, že přináší nejočekávanější kurz své pětileté historie.

japanese1

Jelikož je japonština dost specifická, i způsob výuky je trochu jiný, než znáte z jiných jazyků v Duolingu. Vytvořit kurz bylo náročnější, ale princip je v základu opět stejný – vše je rozdělené do užitečných a v životě použitelných tematických okruhů.

japanese22

Japonština je v současné době k dispozici pouze v Duolingo aplikaci pro iOS, v nejbližších týdnech se dostane i na Android.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru