V Dubaji vyrostly solární palmy, které nahradí nabíječku i WiFi hotspot

Spojené arabské emiráty musí být unikátní napříč všemi oblastmi. Na originalitě neztrácí ani dubajský projekt šestimetrových solárních palem Smart Palm. V současné době se solární systémy jako zdroje obnovitelné energie dostávají do popředí a Dubaj, jakožto revoluční město, si tento trend uvědomuje.

Chytré solární palmy Smart Palm představují moderní řešení ve městské zástavbě i na odlehlých plážích. Solární panely jsou nainstalovány na listy umělé palmy, čímž zachycují sluneční paprsky a produkují energii pro další využití.

02_IsTxtVx

Chytré palmy v Dubaji

Odpočinková zóna pod chytrou palmou

Palmy vykouzlily unikátní odpočinkovou zónu, přičemž listy vytváří příjemný stín na lavičce ve tvaru šestiúhelníku. Lavička slouží nejen k posezení, ale také jako univerzální dobíjecí stanice pro smartphony a tablety. Nespornou výhodou je, že nabíjení přenosných zařízení je 2,5 krát rychlejší.

Čekání, než se vám nabije mobilní telefon, si můžete zkrátit surfováním na internetu. Palmy mají integrovaný bezdrátový přístupový bod WiFi, jehož dosah je asi sto metrů. Pakliže nemáte při ruce smartphone, můžete využít palmu jako multimediální koutek, který shromažďuje veškeré důležité kontakty, místa a adresy o Dubaji. Samozřejmostí je více jazykových mutací.

Smart_Palm_Launching_Event-13

V Dubaji jsou zatím dvě tyto palmy.

Stejně jako většina moderních výtvorů, tak i projekt Smart Palm je ohrožen vandaly. Nicméně, bezpečnostním prvkem je infračervená kamera s úhlem záběru 360 ° a tísňové tlačítko pro přivolání pomoci. Chystáte-li se do Dubaje, můžete se se dvěma palmami setkat v samotném centru metropole. V budoucnosti se předpokládá vysazení dalších sto chytrých palem.

Zdroj / Foto: Geek, Gizmag

Komentáře

Nahoru