V Dellu se slaví! Před dvaceti lety vstoupili do odvětví serverů

Před dvaceti lety vstoupil Dell do odvětví serverů. Do té doby byla společnost hlavně prodejcem počítačů a tento krok mohl působit riskantně. V roce 1995 tvořily příjmy Dellu z divize serverů pouhých pět procent. Dnes se serverová divize řadí mezi dominantní značky na trhu. V segmentu s x86 servery si v celosvětovém měřítku drží druhé místo.

Svůj počátek datují servery Dellu do poloviny devadesátých let, kdy se tyto stroje začaly připravovat. V roce 1995 generovala tato divize pouze 5 procent příjmů celého Dellu a PowerEdge servery tvořily pouhá 4 procenta podílu na trhu. V tu dobu byly Dell servery až na sedmém místě v segmentu serverů. Dnes roste populární serverové portfolio PowerEdge dvakrát rychleji než je obecné tempo celého trhu se servery a drží si pozici dvojky na trhu s x86 servery.

„PowerEdge servery prošly za svou historii obrovským posunem, stejně jako celý trh. Je skvělé vidět, jak se z počátečního nápadu, který mohl působit jako risk, vyvinula značka PowerEdge v to, čím je dnes. Náš serverový tým vyrostl od partičky geeků ladících síťové drivery na Doomovy v celosvětový tým profesionálů zaměřených na potřeby zákazníků. Místo následovníka trhu, se stala vůdcem, zejména v oblasti inovací a tvůrcem nových bezprecedentních oblastí jako např. konvergované architektury PowerEdge VRTX a PowerEdge FX. Po 20 letech servery Dell stojí na špičce světového určování datacentrových trendů a my máme právo být na co hrdí!“ říká Ondřej Bačina, Enterprise Solutions Marketing Manager z českého Dellu.

Screenshot at kvě 01 15-23-12

Od doby, kdy Dell vstoupil do segmentu serverů, vyrostl tento trh o 600 procent. V roce 2014 prodala samotná značka Dell více PowerEdge serverů než celý trh v roce 1996. Krátké video s některými původními členy serverového týmu Dellu přibližuje počátky budování nového odvětví i s jeho výzvami. 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru