V Číně objevili falešnou továrnu na iPhony

Policie v Pekingu zastavila provoz továrny, která vyrobila přes 41 000 falešných iPhonů v hodnotě 464 milionů korun. Hodně jich mířilo do zahraničí a byly vydávány za originály.

Továrna s šesti montážními linkami v Pekingu fungovala od ledna, kdy ji založil manželský pár. 43letý muž a 40letá žena najali stovky pracovníků, kteří věřili, že pracují pro skutečnou továrnu Apple. Ano, padělky vypadaly skutečně kvalitně.

Vyšetřovatele na stopu přivedly americké úřady, které některé padělky odhalily. Policie nakonec zabavila asi 1400 telefonů a zatkla devět organizátorů včetně manželského páru.

Není to poprvé, kdy bylo v Číně odhaleno něco falešného, co souvisí s produkty Apple. Apple je totiž v Číně jednou z nejoblíbenějších značek. V roce 2011 tam byly objeveny dokonce falešné kamenné Apple prodejny, které pečlivě replikovaly výzdobu interiéru i uniformy zaměstnanců originálních Apple obchodů.

Fotka: Flickr – Kārlis Dambrāns

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru