V Číně můžete získat vysokoškolský titul v oboru hraní počítačových her

V současné době i české vysoké školy vkládají do studijních plánů předměty zabývající se vývojem počítačových her. Nicméně Čína je opět o krok vpřed, neboť jedna tamní vysoká škola nabízí možnost studia hraní počítačových her.

Vysoká škola v čínském Hunanu se rozhodla otevřít unikátní studijní obor poté, co byly počítačové hry jmenovány jako 78. oficiální sportovní disciplína. A počítačové hry se tím zařadily na stejnou úroveň jako například ping pong.

Hraní počítačových her není studijním oborem na technologické škole, jak by se mohli mnozí domnívat. Obor Počítačové hry a management v kombinované formě od příštího roku otevírá sportovní vysoká škola. A celkem se na tento obor může přihlásit 40 studentů.

Zdroj: Global Times

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru