Dnes vyšlo 15 článků

V Číně existuje podvodná „klikací farma“, která vám zvýší počet lajků na facebookové stránce

Získat přirozenou cestou fanoušky na facebookovou stránku či instagramový profil je poměrně náročná a dlouhá cesta, a proto spousta uživatelů hledá různé kličky. Alternativní způsob, jak získat lajky, je objednat si služby obrovské klikací farmy, která se nachází v Číně. Používá tisíce telefonů, aby pomohla například zlepšit hodnocení produktů, získat falešné lajky či fiktivní fanoušky.

V současné době firmy platí různým společnostem statisíce korun za to, aby jim společnost zajistila co nejlepší hodnocení produktu. Ale v Číně to vyřešili efektivně, do jedné místnosti nasázeli až deset tisíc smartphonů, na nichž jsou založené falešné účty na různých sociálních sítích.

Podle ruského reportéra, který natočil video uvnitř klikací farmy, se v místnosti nacházelo skutečně až deset tisíc chytrých telefonů. Pracovníci v klikací farmě mají plné ruce práce, protože obstarat takové množství zařízení není jednoduché.

mobily01

Zdroj: Twitter

Odborníci tvrdí, že velká část současné digitální manipulace se provádí hlavně v Číně a Rusku, nicméně jejich vliv je znatelný po celém světě. Služeb klikací farmy můžete využít nejen pro hodnocení produktů či firmy, ale také na nákup lajků na sociálních sítích. Dokonce klikací farmu oslovují lidé, kteří chtějí, aby se jejich příspěvek stal virální.

Začátkem tohoto roku vědci z USC a Indiana University zjistili, že více než 15 procent účtů na Twitteru je falešných. Twitter má v současné době 319 milionů měsíčních aktivních uživatelů, z nichž 48 milionů jsou pravděpodobně bot účty.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru