V Česku je první samoobslužný lesní bar

Představte si následující situaci. Vydali jste se na pěší túru do lesa, přičemž před vámi neustále stoupá kopec. Vypili jste poslední kapku vody, snědli poslední posilňující svačinu a v blízkosti žádná přírodní studánka, ani lesní ovoce. Najednou se jako oáza v poušti zjeví lesní bar, kde si můžete pochutnat na špekáčkách, sladkostech a doplnit tekutiny.

V České republice lesní bar skutečně existuje, přičemž vyrostl na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Pokud se rozhodnete zdolat horu Smrk a zvolíte cestu z Horní Lipové, uprostřed cesty vás přivítá lesní bar. Disponuje zastřešenými odpočívadly, suchou toaletou, ohništěm, krbem, plynovou bombou na vaření, skleničkami a dalším nádobím. Plastové krabice pojímají čaje, kávy, cukr, hřebíček, sušené mléko a skořici. Mrazicí tašky skrývají uzeniny. A v dřevěných žlabech se chladí nealkoholické nápoje, ba dokonce i zlatavý mok jménem pivo.

Čím je lesní bar unikátní? Žádná číšnice, žádná prodavačka. Jedná se o první samoobslužný lesní bar v České republice. Jakmile do baru přijdete, sami si uvaříte kávu či svařené víno. Na posilnění si opečete špekáčky. A závěrem sami zaplatíte, kolik uznáte za vhodné. Zaplacená částka by měla korespondovat s ceníkem pochutin a tekutin, ale můžete vložit i více. Peníze se vkládají do železné pokladničky. A zde se ukáže vaše poctivost.

Kdo za samoobslužným lesním barem stojí?

Lesní bar vybudoval lesníkVáclav Pavlíček, který projekt okomentoval: „Jednou při práci jsem si dal do žlabu zchladit energetický nápoj a zjistil jsem, že takový drink je lepší než chlazené předloktí, tak jsem to začal dělat častěji. Čas od času mi drinky někdo z kolemjdoucích vypil a nechal mi tam za ně peníze.“

1482

V lesním baru se najíte a občerstvíte.

Kromě peněz se dočkal také děkovných vzkazů a přání, aby rozšířil nabídku nápojů. Brzy na místo dával nejen nápoje, ale také kastrolky s kávou a čajem a přibalil k tomu plastové krabičky se sušenkami a slanými tyčinkami.

Test poctivosti českých turistů

Experimentální bar nazval jako test poctivosti. Lesní bar je v provozu po celý rok a úspěšně funguje. Přestože se nachází 750 metrů nad mořem, nemusíte se obávat horských přirážek. Ceny jsou přijatelné. Cukrovinka, která doplní tělu potřebný cukr, vyjde na 10 Kč. Nápoje se dají koupit kolem 12 Kč.

1497

Kasička na peníze

Někteří turisté posílají peníze raději na účet, protože nevěří ostatním turistům, že by peníze nesebrali. Někteří se omlouvají, že zrovna neměli drobné peníze, a tak přinesou peníze o den později.

Nicméně v letním období si lesní bar oblíbili teenageři, kteří zde pořádají mejdany. Dokonce rozbili pokladničku, sebrali peníze, pití a také vrcholové razítko. Proto se Václav Pavlíček rozhodl, že bar bude fungovat pouze do 17:00 hodin. Následně veškeré zboží odváží a ráno ho opět přiváží zpět.

Už jste samoobslužný lesní bar navštívili?

Zdroj / Foto: Extra story

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru