V čem si vytvořit prezentaci? Podívejte se na náš výběr těch nejlepších programů…

V čem si vytvořit prezentaci? Podívejte se na náš výběr těch nejlepších programů…

Myslíte si, že Microsoft PowerPoint je tou nejlepší volbou pro tvorbu prezentací? Možná se mýlíte, možná ale máte pravdu. Na internetu je k mání hned několik konkurenčních programů, jenž umožňují směle tvořit jednoduché i pokročilé prezentace. Ne vždy je ale nutné takovýto typ aplikací instalovat. Pojďme se na několik z nich podívat a zhodnotit, v čem je každý bezkonkurenční.

Microsoft PowerPoint

I přesto, že tento program zná snad každý uživatel systému Windows, bereme jako povinnost ho některým začátečníkům představit. Nejnovější, ale i poněkud starší verze, již mimo základní tvorby prezentací šetří také při samotné práci více času, a to nejen díky grafickému zlepšení a přehlednějším volbám.

Verze 2010 nabízí rovněž tvorbu prezentací z vícera počítačů najednou, kdy jsou spolupracovníci z jedné společnosti neustále v kontaktu a mohou svou práci sdílet mezi sebou a navzájem ji upravovat. PowerPoint je možné obsluhovat také z mobilních přístrojů včetně iPhonů.

Apple Keynote

O tomto objevu posledních let možná slyšíte poprvé. Apple Keynote je program určený primárně pro Mac OS X, jeho nástroje zčásti odpovídají dnešním technologiím, tudíž nejde o nějakého nepovedeného následovníka jiných aplikací na tvorbu prezentací.

Na výběr je 44 předinstalovaných šablon, z nichž si každý jistě vybere tu svou. K jednotlivým snímkům je možné přidávat tabulky, grafy, obrazce i multimediální soubory. Uspokojivou vlastností je i možnost přidání hudby. Apple Keynote spolehlivě spolupracuje se službami iTunes či iPhoto.

OpenOffice Impress

Stejně jako u PowerPointu, je i zde možné tvořit prezentace lehčího i složitějšího kalibru. K dispozici je taktéž pochopitelně několik šablon a desítky efektů. Výchozí formát, do něhož se hotové práce ukládají, je ODP. Podpora se ale dostavila i ke známějšímu PPT.

Pro uživatele, kteří si na kvalitě prezentace potrpí, jsou připraveny například funkce typu automatického načasování běhu, tvorby grafů či osnov a další. K vyzkoušení je toho opravdu dost. Proto se také často OpenOffice Impressu říká přímý konkurent Micrososft PowerPointu. Na rozdíl od něj je ale s dalšími programy od OpenOffice naprosto zdarma.

280 Slides

Pokud ale vyhledáváte online formu aplikace, jejíž prostřednictvím lze snadno vytvořit a uložit prezentace, 280 Slides by vás nemělo minout. Není ani nutné se registrovat. Jestliže si ale věříte na dobrý výkon a budete si svou práci chtít uložit, vytvoření účtu se stane nutností. Podobně jako u předchozích programů, tak i zde je na výběr řada grafických schémat.

Do jednotlivých snímků lze vkládat obrázky, videa, texty a další objekty, které nezajímavé prezentace samozřejmě obohatí. Pokud vyznáváte sociální sítě, můžete se dokonce se svým výtvorem pochlubit kamarádům. To už je ale zcela na vás.

ZOHO Show

Druhý, a zároveň dnes poslední program, se kterým si můžete vytvořit prezentaci online, je ZOHO Show. Nabízí pokročilé možnosti a přehledně uspořádané funkce, mezi nimiž nechybí vkládání různých objektů, které už v článku byly zmíněny a samozřejmě výběr z několika přednastavených šablon. Opět není nutností registrace, pokud si samozřejmě svou práci nestáhnete. Podporované výchozí formáty prezentací jsou HTML, PDF a PPT.

Který z nástrojů na tvorbu prezentací se vám líbí nejvíce? Jde o program nebo internetovou aplikaci? Podělte se o své názory…

Komentáře

Nahoru