Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: V Brně začíná výstava komiksů a fotografií „Kesaj čhave – příběh dětí víly Kesaj“ z dílny francouzských tvůrců

Dne 16. dubna 2015 v 16 hodin bude v Muzeu romské kultury vernisáží zahájen výstavní projekt komiksů a fotografií z dílny francouzských autorů „Kesaj čhave – příběh dětí víly Kesaj“.

Hlavní část představuje výstava „Bohatství Romů“ shromažďující úryvky z dokumentárního komiksu, na kterém pracuje Johann La Berre, ilustrátor z francouzského Rennes. Komiks vypráví příběhy dětí z hudebního a tanečního souboru „Kesaj čhave“, složeného z dětí a mladých lidí pocházejících z osad na východním Slovensku.

Součástí výstavního celku je dále fotografická výstava Jeana – Michela Delage „Kesaj čhave, zázrak dětí víly Kesaj“ o výše zmíněném souboru a „Naše cesty za Romy“ manželů Marie-José a Claudia Carretových. Autoři již třicet let tvoří reportážní fotografie zachycující momenty ze života Romů z celé Evropy.

Výstavní projekt vzniknul za podpory města Brna, města Rennes a Francouzského institutu v rámci oslav 50. výročí spolupráce Brna a Rennes.  Je součástí festivalu Bonjour Brno a bude trvat do 13. 9. 

Na vernisáži vystoupí děti ze zmíněného tanečního souboru Kesaj čhave a předvedou své taneční a pěvecké umění.

Kurátor výstavy Martin Chlup k výstavě podotknul: „Výstava zajímavým způsobem spojuje řadu uměleckých druhů – komiks, hudbu, tanec, fotografii, či film, stejně jako vytváří most mezi naší republikou, Francií a Slovenskem“.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru