Dnes vyšlo 1 článků

V Brně se bude pořádat překladatelský sprint pro Drupalisty

V Brně se bude pořádat překladatelský sprint pro Drupalisty

Redakční systém Drupal je velice oblíbený a i v Česku často používaný. Využít se dá jako systém pro webové stránky, od blogu, až po magazín a další. Jeho fanouškovská základna je rovněž poměrně široká a právě díky ní bude Brno tento měsíc hostit první sraz překladatelů modulů do tohoto systému. Dne 25. 2. 2011 se v restauraci Valhalla sejdou překladatelé a vývojáři Drupalu a společně se pokusí přeložit dohodnuté moduly formou závodu. Pokud se i Vy vyznáte v Drupalu, umíte překládat moduly z angličtiny, můžete se rovněž zúčastnit a pomoci tak rozvoji systému.

Tento sraz, nazývaný překladatelským sprintem, je ve své historii vůbec prvním. Jeho cílem však není jen získání nových překladů, ale také seznámení lidí se společným zájmem a založení tak pravidelné tradice v překládání. Uspořádání této akce napadlo pány Šimona Berku a Petra Podrabského, kteří mají se systémem bohaté zkušenosti a předávají je uživatelů skrze webové stránky www.drupal.cz.

Je to sraz, na který přijde několik lidí se zájmem přeložit důležité moduly pro Drupal do češtiny. Vážíme si každého člověka, který je aktivní a rozšiřuje naší komunitu.„, říká jeden z organizátorů Šimon Berka. Podle odhadu by se na srazu mělo překládání zúčastnit pět lidí. Přidat se samozřejmě může každý a proto tento odhad nemusí být správný. Sraz byl také uspořádán příliš narychlo. „Sraz je přístupný veřejnosti, jelikož se ale jedná o překladatelský sprint, případný účastník by měl ovládat alespoň základy angličtiny a mít nějaké zkušenosti s Drupalem.„, dodává Berka.

Chcete-li se i vy přidat nebo se jen přijít podívat, můžete dne 25. 2. 2011 v restauraci Valhalla v Brně (mapa), akce začíná od 18. hodin a program je následující:

  • 18:00–18:15 – uvítání a zahájení sprintu
  • 18:15–18:25 – diskuze o překládání a Drupalu samotném
  • 18:25–18:45 – příprava na překládání
  • 18:45-xx:xx – začátek překladatelského sprintu

Na srazu toho moc k vidění nebude, jelikož se jedná o překladatelský sraz. Oproti tomu každý měsíc pořádá Petr Podrabský setkání s několika desítkami lidí, kteří mají společné zájmy, tedy IT, Drupal a podobně. Můžete zde najít pomoct pro své projekty od specialistů, kteří se prací s Drupalem živí, dále také můžete nalézt nové přátele nebo dokonce pracovní příležitosti.„, zve Berka.

Jak tento sraz dopadl a zdali měl úspěch, Vás budeme informovat. Tímto bychom Vás na něj také pozvali a třeba tak založili zajímavou a užitečnou tradici, jejíž přínos by mohl pomoci mnohým z nás. Více informací a případnou registraci můžete nalézt přímo na stránkách Drupalu zde.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru