V Bělorusku bude od pátku nelegální využívat zahraniční stránky

V Bělorusku bude od pátku nelegální využívat zahraniční stránky

V Bělorusku vstoupí v pátek do platnosti nový zákon, který podle americké Knihy Kongresu zakáže využívání zahraničních stránek. 

Podle shrnutí zákona na běloruské vládní stránce budou provozovatelé internetových služeb dostupných v Bělorusku povinni mít svoje servery na území Běloruska.

Využívání zahraničních stránek ostatních poskytovatelů tak bude od pátku porušovat tento nový zákon, podle kterého bude možné pokutovat takového poskytovatele.

Zákon také zavádí pokuty za nefiltrování nezákonného obsahu na síti Internet, jako jsou například informace o extremistických aktivitách, pornografické materiály a neuchovávání vyžadovaných dat o uživatelích v internetových kavárnách a dalších poskytovatelů internetového připojení, které mohou využívat více uživatelů.

Zdroj: loc.gov

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru