V Austrálii rozsvítili poušť

Když jsme spatřili tyhle fotky, málem nám vypadly oči. Vypadá to trochu jako svítící strom života v Avataru, pamatujete? Až na to, že tohle není vymodelované v počítači. V Austrálii tuhle krásu skutečně mají.

Za nápadem stojí britský umělec Bruce Munro. V rodné Británii nenašel vhodné místo, a tak zvolil australskou poušť Ayers Rock u nejznámějšího monolitu (pískovcového útvaru) na světě.

1_a

2_a

Za projektem jsou hromady práce. Na rozloze o velikosti čtyř fotbalových hřišť je rozprostřeno přes 50 000 světýlek. Když se podíváme na detail, jsou to vlastně skleněné kuličky na štíhlém stonku.

9_a_detail

Tyhle kuličky po celý den absorbují a uchovávají sluneční světlo a v noci ožívají.

11_a_vedne

„Měl jsem v hlavě představu osvětlené krajiny, která stejně jako semena spící v suché poušti čeká, až se setmí,“ popsal Munro.

My už k tomu nemáme více slov. Prostě nádhera. Jen dodáme, že světla jsou v poušti instalovaná od 1. dubna 2016 až do 31. března 2017. 

3_a

4_a

5_a

6_a

7_a

10_a

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru