V Amsterdamu stojí mikro kabina z 3D tiskárny. Můžete v ní strávit noc

Malý domeček z 3D tiskárny s venkovní vanou poskytuje návštěvníkům jednodenní nocleh. Unikátní dílo vystupující pod názvem „Urban Cabin“ je pod křídly holandského ateliéru DUS Architects.

Urban Cabin se nachází v bývalé průmyslové oblasti města Amsterdam. Ve své podstatě se jedná o robustní kabinu vyrobenou z bioplastických rámů s objemem 25 kubických metrů. Nespornou výhodou je, že po demontáži obydlí jsou všechny prvky recyklovatelné. Urban Cabin je vizí budoucího městského bydlení, přičemž by měl zmírnit následky katastrof.

DUS-Architects-Urban-Cabin-Path-Ossip-lead-1020x513 (1)

Zdroj: Inhabitat

Bioplastické vlákno vyrobené z lněného oleje, které vynalezli architekti ve spolupráci s výrobní společností Henkel, tvoří ostrou černou strukturu. Trojrozměrná forma poskytuje fascinující iluze i strukturální stabilitu. Přes velká okna a vchod prostupuje do příbytku dostatek přirozeného světla. A nechybí ani terasa s posezením.

Interiér zahrnuje postel, kterou lze složit na sedačku. Nicméně, není zde dostatek místa pro koupelnu, ale před domem se nachází vana z 3D tiskárny. Hosté se mohou koupat pod širým nebem. Architekti doufají, že jejich návrh může vyřešit nepříjemné situace, když dojde ke katastrofě.

„3D tiskařské techniky mohou být použity zejména u malých a dočasných obydlí nebo v oblastech postižených katastrofami.“

DUS-Architects-Urban-Cabin-Outdoor-Bath-Sophia-van-den-Hoek-1020x610

Zdroj: Inhabitat

DUS-Architects-Urban-Cabin-Exterior-View-©Ossip-1020x610

Zdroj: Inhabitat

DUS-Architects-Urban-Cabin-Exterior-2-©Ossip-1020x610

Zdroj: Inhabitat

DUS-Architects-Urban-Cabin-Window-View-Sophia-van-den-Hoek-1020x610

Zdroj: Inhabitat

DUS-Architects-Urban-Cabin-Path-©Ossip-1020x610

Zdroj: Inhabitat

DUS-Architects-Urban-Cabin-Bed-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat/a>

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru