Americké zpravodajství: přechod na dotykové obrazovky

Jistě jste už viděli nějaký futuristický film či seriál, kde místo obyčejných počítačů s klávesnicemi používali už pouhé dotykové obrazovky. To se už nyní stává realitou. Teda zatím jenom v americkém televizním kanálu Fox 

Ve videu, kde nás provází uvaděč zpráv Shepard Smith. lze vidět centrální místnost Fox News, která byla kompletně předělána. Pracovníci budou používat 55″ velké tablety od Microsoftu.To tedy znamená, že na nich běží Windows 8.

Postavení samotného studia trvalo necelý měsíc. Kromě toho několik týdnů trvalo, než Fox dostatečně proškolilo své zaměstnance, aby bez obtíží zvládli ovládat tyto velké dotykové obrazovky.

Velmi by nás ale zajímalo, jak moc to je pohodlné. Celý den hmatat rukou na obrazovce s uhlopříčkou 140 cm totiž asi není žádná sranda.

Toto je pro Fox velmi riskantní a nákladný krok. Účelem je následovat technologický pokrok a co nejrychleji získávat informace – hlavně pomocí Twitteru a Facebooku. Smith se k tomuto vyjádřil:

Toto je místo, kde budou naši žurnalisti využívat úplně nové nástroje ke sledování vývoje události a jejich přinášení na vaše obrazovky co nejrychleji.

Fox není první televizí, která začla používat Facebook a Twitter.Věři ale, že tento styl centrál se stane standartem a ostatní studia tento systém okopírují. Jestli se tomu tak doopravdy stane ukáže jen čas.

Zdroj: theverge.com, foxnews.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru