Nový monitorovací systém. V Aholdu sledují zloděje i zaměstnance

Krádeže v maloobchodních řetězcích jsou bohužel na denním pořádku. Jenže zloděje nevyvede z míry ani fakt, že je odhalen. Naopak. Místo toho, aby zpytoval svědomí tak se ještě chová agresivně vůči prodavačkám a popírá vše, co může.

Monitorování provozovny

V Aholdu to nechtějí nechat být a tak se rozhodli spustit zkušební projekt na vyhledávání zlodějů pomocí kamerových systémů. Aktuálně je projekt pouze ve fázi testování. V případě dobrých výsledků plánuje vedení Aholdu, které na území Česka provozuje síť supermarketů Albert zavést tento způsob monitorování krádeží do všech svých supermarketů.

Krádeže zboží jsou problémem každého supermarketu po ČR. Vina není pouze na strašně zaměstnanců, ale také samotných supermarketů, které mají především chybná manažerská rozhodnutí a dlouhodobě podhodnocený způsob finančního ohodnocení zaměstnanců.

Krádeže od zaměstnanců

Pracovníci supermarketů jsou v práci často i o víkendech a svátcích, ale bývají za to minimálně ohodnoceni. proto také časem ztrácejí motivaci a chuť do práce a někteří slabší a méně čestní jedinci se rozhodnou zajistit svoje rodiny nezákonným způsobem.

Problém zaměstnaneckých krádeží má celou řadu aspektů. Pokud by zaměstnanci dostávali za svoji práci odpovídající mzdu, nebylo by zaměstnání v supermarketech spojeno pouze s pověstí dřiny.  Zájem zaměstnanců by několikanásobně přesahoval poptávku a vedení supermarketů by nemělo nouzi o kvalitní, schopné a čestné zaměstnance. Finančně slušně motivovaní zaměstnanci by aktivněji sledovali dění kolem sebe a na základě svého rozhodnutí by se snažili zapojit do prevence proti zlodějům.

Dálkový dohled

Novinkou Aholdem zaváděného kamerového systému je napojení do jednoho sledovacího místa. V praxi se bude jednat o tzv. dálkový dohled. Určený personál bude z jednoho místa, tedy na dálku, sledovat dění v supermarketech a na základě naučených instrukcí vyhodnocovat jednotlivé záznamy.

Systém by měl být oproti dosavadnímu monitorování prodejen více efektivním a méně nákladným. Ve výsledku by měl projekt sledovacích kamer ohlídat obě kategorie zlodějů, a to cizí a vlastní. Náklady na instalaci a provoz kamer by měly být kromě jiného kompenzovány i nižšími výdaji na úhradu ukradeného zboží.

Dálkový dohled v současném pilotním projektu zajišťuje firma Mark2 Corporation, veřejnosti známá především pod dřívějším názvem ABL.

zdroj: podnikovyzpravodaj.cz

Komentáře

Nahoru