V 11 letech má 3 vysoké školy aneb nejchytřejší chlapec světa

Jedenáctiletý Tanishq Abraham je pravděpodobně nejchytřejší dítě světa. Již ve čtyřech letech se stal členem MENSA, v jedenácti letech se pyšní třemi vysokoškolskými tituly a je kandidátem na Nobelovu cenu. Vystudoval fyziku, cizí jazyky a matematiku. Mladý chlapec z amerického státu Kalifornie toho chce dokázat mnohem více.

CFgjnvnVIAEo2uc

Nadprůměrně inteligentní indický chlapec

Napsal několik málo blogů o fundamentální fyzice pro NASA. A jeho snem je stát se alespoň na jeden den prezidentem Spojených států amerických.

„Můj mozek funguje tak, že když mi navrhnete nějaké téma, informace o něm přijdou do mé mysli. Nevím, co to je,“ řekl v rozhovoru pro KXTV o své pozoruhodné inteligenci.

Tanishq Abraham

Abraham se svojí rodinou

Nadprůměrná inteligence od dětství

Tanishq Abraham je synem indických imigrantů. Již v dětství se u něj projevovala nadprůměrná inteligence. Na základní škole se nudil, přestože přeskočil díky své inteligenci první a druhou třídu. Nicméně chlapec se chtěl natolik vzdělávat, že jeho matka dala výpověď v práci a věnovala se s ním domácímu studiu.

abraham1

Na Twitteru se dělí o své úspěchy

Abraham celé dny tráví v knihách. Je to pro něj větší zábava než si hrát s vrstevníky. Inteligentní chlapec absolvoval dálkové studium na univerzitě American River College.

Ale tři tituly Abrahamovi nestačí. Od září chce pokračovat ve vzdělávání a studiu. Jeho cílem je stát se doktorem, chemikem a naučit se další čtyři jazyk. Momentálně mluví pěti cizími jazyky. Tak řekněte, není to zázrak?

CFo_4jwUMAEvDGz

Diplom z univerzity American River College

Zdroj: Metro

Komentáře

Nahoru