Užvatelé Megauploadu ztratili petabajty dat

Leaseweb, firma která dříve poskytovala Megauploadu hosting, najednou změnil své plány a na Megaupload se vykašlala. Naprosto bez varování smazala uživatelská data z 690 serverů. Většinou evropští uživatelé přišli o petabajty dat. Jsou definitivně ztraceny. Kim Dotcom je tím pobouřen a říká, že je to přesně to, co si americká vláda přála, aby se stalo.

„Jsem rozzuřený z této zrady a je to velmi smutné,“ říká Kim Dotcom.

Každá strana to vidí jinak

Kim Dotcom:

„Jsou odstraněny petabajty dat a oni nás vůbec nevarovali. Je to taková zrada. Mohli nám dát nějaké varování. Mohli jsme informovat soud, že odstranění je na spadnutí. Ale Leaseweb nám ani našim uživatelům nedal spravedlivou šanci.“

Portrait Session with MEGA Limited Executives

Leaseweb:

Společnost naopak tvrdí, že Megaupload informovali, ale nedostali žádnou odpověď. 630 serverů prý musí sloužit svému účelu. V průběhu roku neobdrželi žádnou žádost o uchování dat. Když tedy po roce nikdo nevykazoval žádný zájem o tato data, uvážili své možnosti. Informovali Megaupload a neobdrželi žádnou odpověď. Pak se pustili do práce, aby servery vyčistili a připravili pro nové zákazníky.

Alex de Joode, zástupce Leaseweb, doufá, že Kim Dotcom jejich verzi příběhu pochopí a bude respektovat.

Leaseweb se měl o data starat na vlastní náklady

Megaupload má také hromadu dat v americkém datacentru Carpathia. Tam jdou data v pořádku, protože Carpathia platí 9000 dolarů za den (z vlastní kapsy!) za jejich uložení. Kim Dotcom si myslí, že takhle je to správně a že se tak měl zachovat i Leaseweb – za odměnu, že v uplynulých letech z Megauploadu vydělával miliony.

Zdroje: blog.leaseweb.com, torrentfreak.com

Komentáře

Nahoru