Uživatelé žalují Apple kvůli funkci Assistent WiFi v iOS9

Potřebujete najít něco na internetu, nebo se připojit k e-mailové adrese, na obrazovce svítí jedna či dvě paličky WiFi, ale i přesto se nemůžete k internetu připojit? Apple k těmto účelům vyvinul novou funkci zvanou Asistent WiFi, která určí, zda je signál WiFi sítě dostatečně silný, aby mohl přenést data. Pokud je nedostatečný, iPhone vás automaticky odpojí od WiFi a začne používat mobilní data.

Ačkoliv tato funkce měla sloužit k dobrým účelům, Apple kvůli ní končí u soudu. Uživatelé v USA podali hromadnou žalobu na Apple, neboť společnost prý nevysvětlila a nevarovala uživatele, že tato funkce spotřebovává velké množství mobilních dat.

img_20711

Asistent WiFi v iOS9

Žaloba na technologického giganta byla podaná z toho důvodu, že někteří uživatelé nerozumí, na jakém principu daná funkce funguje. Kvůli své neznalosti spotřebovali více mobilních dat, než očekávali. Nastaly tak škody ve výši 5 milionů dolarů, přičemž uživatelé se obhajují tím, že výrobce iPhonů vysvětlil způsob fungování funkce příliš pozdě.

Společnost Apple čelí obvinění z nedbalosti a zkreslení skutečnosti, čímž porušila zákon o nekalé soutěži a zákon o klamavé reklamě.

Nicméně, popis funkce je zřejmý a uvádí, že při slabším signálu WiFi budou automaticky použitá mobilní data. Zdá se vám to jako nepochopitelné vysvětlení?

Uživatelé, kteří jablíčkovou společnost žalovali, neuvádí, zda při surfování streamovali video, hudbu z Apple Music či používali aplikace využívající připojení k internetu. Právě tyto možnosti nejvíce čerpají internetová data. Je možné, že bude žaloba zamítnutá kvůli nedostatku důkazů, že za vyčerpaná data může právě funkce Assistent WiFi.

Zdroj / Foto: 9tomac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru