Uživatelé Windows 10 konečně mají Facebook, Messenger a Instagram

Uživatelé Windows 10 se konečně mohou radovat. U desktopových verzí to problém nebyl, stačilo si otevřít Facebook na webu. Trpěli především všichni s telefonem, co má OS od Microsoftu – doposud museli používat různé náhrady oblíbených aplikací. Teď mají oficiální aplikaci pro Instagram. Ty další jmenované jsou totiž pouze pro počítače.

Facebook tuhle novinku oznámil před pár dny ve svém Newsroom, takže dnes už je stahování tří jmenovaných aplikací v plném proudu.  Aplikaci Facebook a Messenger dostanete ve Windows Store pouze pro desktopová zařízení. Instagram je naopak k dispozici jenom pro mobily. Zas tak velká sláva to tedy nakonec není.

ms-inst

Větší radost než z desktopového Facebooku a Messengeru mají uživatelé z mobilního Instagramu.

Telefony s Windows už prostě nejsou důležité

Plusem rozhodně je, že aplikace podporují všechny nové funkce, což jejich náhrady často neuměly. Facebook má samolepky, reactions (ty různé smajlíky – naštvaný, pobavený, …) a pravý sloupec, v němž se ukazují upomínky na narozeniny a události. Instagram má možnost direct zpráv, záložku explore a podporuje video. V Messengeru nechybí GIFy, skupinové konverzace a samolepky.

fb-win

Mobilní uživatelé si mají ještě počkat. Facebook dodal, že během letošního roku představí také mobilní verzi Facebooku a Messengeru pro Windows telefony. I Mark Zuckerberg evidentně chápe, že mobilní trh Microsoftu není až tak důležitý a zaměřuje se na ně až v druhé řadě. Telefony se neprodávají, proč by jinak dávali k nejlepší Lumii 950 druhou zdarma?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru