Uživatelé v Jižní Koreji surfují rychlostí až 52,5 Gb/s

V České republice poskytovatelé internetového připojení nabízí rychlost v řádech maximálně několika set megabajtů za sekundu. Zatímco jihokorejský operátor SK Broadband ve spolupráci s finskou společností Nokia spustil nejrychlejší internetovou síť pro koncové uživatele, která dosahuje rychlosti až 52,2 gigabajtů za sekundu.  

Technologie optických sítí nese název PON (Passive Optical Network), přičemž vysoká přenosová rychlost je dosažena kombinací několika technologií najednou. Tato technologie je dostupná zatím pouze v některých domácnostech v Soulu.

macbook-577758_1280

Zdroj: Pixabay

V jednom optickém vláknu vedou přenosy TWDM-PON, dále XGS-PON (10/10 Gb/s) a GPON (2,5/2,25 Gb/s). Znamená to tedy, že pro download je rychlost 52,5 Gb/s a pro upload 52,25 Gb/s. O takových rychlostech si čeští uživatelé mohou nechat zdát.

V Jižní Koreji reálná průměrná rychlost všech uživatelů dosahuje 27 Mb/s. Ačkoliv je tato hodnota dramaticky nižší než výše uvedená, reálná průměrná rychlost v České republice je ještě nižší. V minulém týdnu společnost Seznam.cz zveřejnila mapu internetu, podle které jsou na tom čeští uživatelé tragicky. Neuvěřitelných 84 % tuzemských obyvatel má rychlost připojení nižší než 10 Mb/s.

mapa-rychlosti-internetu

Zdroj: Seznam.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru