Dnes vyšlo 15 článků

Uživatelé pirátské aplikace Popcorn Time jsou v ohrožení

Popcorn Time je pirátská aplikace na streamování filmů a seriálů. Světlo světa spatřila před 18 měsíci a již od svého počátku bojuje s mnoha organizacemi a Hollywoodem, neboť podle těchto institucí porušuje autorská práva. Nicméně před 4 měsíci vývojáři ošetřili projekt tak, že nemůže dojít k jeho smazání, ani nemůže být právně postihnutelný. Tedy alespoň na straně vývojářů.

16457481363_0b5ce483f0_b

Pirátská aplikace Popcorn Time

Ohrožení jsou především uživatelé, jež stahovaný obsah také sdílejí (podobně jako u klasických torrentů). Jejich jednání je nelegální. Aktuálně je ohroženo 75 tisíc Norů, jejichž IP adresy legálně sbírá norská pobočka Rights Alliance. Ve svém prohlášení uvedla, že na podzim tito lidé obdrží nepříjemné zásilky.

Nicméně psaní budou nejspíše výchovného charakteru, neboť není možné zjistit na základě IP adresy reálnou identitu piráta. Problémy mohou způsobit také dynamické IP adresy či VPN maskující IP adresy.

Zdroj: Torrent Freak

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru