Dnes vyšlo 1 článků

Uživatele nebaví pamatovat si hesla

Uživatele nebaví pamatovat si hesla

Podle nové zprávy Ponemonu jsou uživatelé unaveni neustálým přihlašováním pomocí komplikovaných hesel.

Asi 60% uživatelů řeklo Ponemonskému institutu, že by raději měli jediné víceúčelové přihlašovací jméno a heslo místo zabývání se zvláštními jmény a hesly pro každý web zvlášť, řekl Larry Ponemon, zakladatel Ponemonského institutu.

Účastníci výzkumu

Výzkum se zabýval respondenty ze Spojených států, Velké Británie a Německa a zkoumal existující schémata ověřování a jejich ochotu k používání jiných metod. Obyvatelé USA by k ověřování své identity rádi používali svá mobilní zařízení, obyvatelé Velké Británie mají sklon k čipovým kartám a Němci hledí k biometrickým zařízením. Výsledky průzkumu naznačují, že uživatelé internetu mají mnohem více důvtipu a uvědomují si nutnost online bezpečnosti.

Výsledek šetření

„Dobrou zprávou je, že existuje ochota zkoušet nové technologie a složitější systémy ověřování identity k nahrazení současného systému,“ uvedl Ponemonský institut.

Více než 60% respondentů uvedlo, že byli vyřazeni z nějakých internetových stránek, protože zapomněli heslo, uživatelské jméno nebo odpověď na napovídající otázku pro heslo. Polovina z nich také uvedla, že u mnoha webů a služeb trvalo obnovení přihlašovacích údajů příliš dlouho. Téměř 70% amerických a britských občanů si stěžovala, že hesla jsou příliš dlouhá nebo příliš složitá. A jsou natolik uvědomělí, že vědí, že kratší a jednodušší si z důvodu bezpečnosti vymýšlet nemohou.

Podnět k vymýšlení nového způsobu

„Je čas, abychom vyvinuli nový způsob přemýšlení o tom, jak budou podniky ověřovat své zákazníky,“ uvedl Philip Dunkelberg, zakladatel bezpečnostní firmy Nok Nok Labs.

Správnou cestou se tak vydávají firmy jako Google nebo Microsoft, které zpřístupňují všechny své služby pod jedním přihlašovacím jménem a heslem. Nicméně ten, kdo si pár hesel nezvládá zapamatovat, nezbývá mu, než využít některý z programů pro správu hesel a pamatovat si pak pouze toto jedno heslo k danému programu. Než se dočkáme biometrického ověřování, bude to zřejmě ještě nějaký čas trvat.

Zdroj: securitywatch.pcmag.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru