Dnes vyšlo 15 článků

Uživatelé Androidu, třeste se. Bug odstaví reproduktor smartphonu

Vývojáři známé antivirové aplikace Trend-Micro přichází s informací, že se v Androidu objevil další bug. Chyba se vztahuje na veškerá zařízení s operačním systémem Android 4.3 a výše. Jakmile stáhnete infikovaný balíček, přestanou fungovat reproduktory. Zahltí se totiž mediaserver, což může vést až k zahlcení paměti RAM. Ve finále se stane smartphone neovladatelný. Jak tento problém vyřešit? Tvrdým restartem.

5168981298_cdeb565f13_b

Aktualizace opravující bug nejspíše nevyjde

Trend-Micro informoval bezpečnostní tým Androidu o této chybě, nicméně experti ji zařadili mezi problémy s malou prioritou. Opravná aktualizace zřejmě vůbec nevyjde. Přestože se jedná o méně závažnější bug, Google by mu měl věnovat pozornost.

Prevencí je nestahovat soubory z neznámých a neověřených stránek, případně od neznámých lidí. Jedině tak zajistíte bezpečnost svému zařízení.

Zdroj: Thend-Micro

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru