Dnes vyšlo 15 článků

Užitečný náramek vám nahraje zbytek vysílání, u kterého jste usnuli

Užitečný náramek vám nahraje zbytek vysílání, u kterého jste usnuli

Pro veškerou elektroniku, kterou nosíme na těle, zatím nemáme české pojmenování. A tak jí říkáme stejně, jako naši anglicky mluvící kolegové. Wearables. A pokud mluvíme o wearables, většina z nás si představí náramek.

Sportovní nebo fitness náramky vám změří tep, vzdálenost a počet kroků a vypočítá spálené kalorie. Užitečné? Pro sportovce. Nebo spíš pro sportující geeky. A co ti ostatní, kteří taky chtějí něco nosit?

Pro ty, kteří rádi usínají u rozkoukané televize, je tu KipstR. Náramek, který za vás nahraje zbytek televizního vysílání, vyvinuli dva studenti z Manchester Creative Studio. Ve spolupráci s poskytovatelem telekomunikací Virgin Media.

Virgin-Media-has-developed-KipstR-the-wearable-technology-that-detects-when-you-fall-asleep-links-to-your-TiVo-to-record-the-show-you-were-watching-L-640x521

Náramek tvoří proužek s pulzním oxymetrem, což je zařízení, pomocí kterého se dá vysledovat, kdy jedinec usnul. KipstR náramek potom prostřednictvím ovladače TiVo zastaví televizní vyílání a začne jej nahrávat. Mimo pulzní oxymetr ještě na náramku najdete aktivační tlačítko, indikaci spánkového režimu a malou baterii LiPo.

Virgin Media si od náramku slibují využití v podobnostním vyhledávání. Na základě detekce a vyhodnocení emocí diváka by náramek mohl nabídnout podobné televizní programy. Mimo to by se také dal přizpůsobit na ovládání dalších zařízení v domácnosti, například centrálního vytápění.

Zdroj+ foto: mashable.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru