Kategorie SPAM

HOAX: Hovory z čísla +420 477 100 111

Pokud jste měli zmeškaný hovor od čísla +420 477 100 111, potom při jeho hledání na internetu jste mohli narazit na diskuzi varující před tím, že při přijetí hovoru se vám začnou strhávat peníze z kreditu či načítat poplatky na paušál. Nicméně se jedná o poplašnou zprávu.

HOAX: Čech se po LSD změnil na sibiřského tygra. Chytil stopu a běžel až do Polska

Před několika dny se na internetu objevila zpráva o tom, že Marek H. z Liberce se po požití drogy proměnil na tygra sibiřského. Údajně chytil stopu a běžel nahý lesem až do Polska. Nicméně tento příběh si Poláci vymysleli, přičemž fotografie ve skutečnosti pochází od amerických vědců z Virginie.

HOAX: Zakladatel piva Corona udělal z každého občana své rodné vesnice milionáře

Zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda. Prostřednictvím internetu se začala šířit falešná zpráva o tom, že Antonino Fernández udělal z 80 obyvatel své rodné vesnice Cerezales del Condado milionáře poté, co zemřel ve věku 99 let. Tento příběh, který se nezakládá na pravdě, zveřejnily i velké servery, jako jsou The Daily Mail, Daily Telegraph, The Independent, The Mirror či The Sun.

HOAX: Zachraňte Twitter. V roce 2017 končí kvůli kybernetické šikaně

Desítky tisíc uživatelů sociální sítě Twitter se snaží pod hastagem #SaveTwitter zoufale protestovat proti zprávě, že příští rok Twitter ukončí svůj provoz. Údajným důvodem pro odstřihnutí sociální sítě jsou stížnosti jednoho YouTubera, který byl obětí obtěžování a nadávek právě na Twitteru. Nicméně, jedná se o poplašnou zprávu.

HOAX: Nové policejní radary ve svodidlech

V listopadu roku 2006 se poprvé objevila poplašná zpráva, která měla upozornit české řidiče před policejními radary ve svodidlech. A informace byly údajně od zdroje Policie České republiky. Nicméně radary, které jsou viditelné na snímcích, jsou pravděpodobně ze Švýcarska, nikoliv z České republiky.

HOAX: Recyklace prošlého mléka

V roce 2010 (září) se poprvé objevila poplašná zpráva o recyklovaném mléku. Mlékárenské společnosti údajně mohou podle zákona až pětkrát znovu pasterizovat prošlé mléko a uvést ho opět do prodeje. Ale s trochou selského rozumu vás napadne, že se jedná o HOAX. Odborník navíc dodává, že mléko v tetrapak obalu není pasterizované, ale podrobené UHT ohřevu. Mléko se nedá znovu tepelně ošetřit, jak vyvrátil odborník tuto fámu.

HOAX: Pomeranče z Libye s krví a HIV

Už v roce 2015 (únor) se začala v zahraničí šířit poplašná zpráva o to, že se do oběhu dostaly pomeranče z Libye infikované krví s virem HIV. V České republice tato fáma, která měla vyvolat strach u čitatele, se začala rozšiřovat počátkem roku 2016.

HOAX: Facebook začne používat vaše fotky v reklamách

V roce 2011 se začala šířit fáma, že sociální síť bude používat fotografie uživatelů v inzerátech. Varování se šířilo mezi uživateli formou klasického řetězového dopisu, přičemž ve skutečnosti se jedná pouze o poplašnou zprávu neboli HOAX. Sociální síť Facebook podmínky týkající se tohoto tématu nezměnila.

Nebezpečný spam útočí také na uživatele programu Skype

Nebezpečné odkazy na viry a trojské koně se šíří především prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí. Ale počítačoví piráti se snaží terorizovat také uživatele komunikačního programu Skype. Bezpečnostní společnost Malwarebytes Labs varuje před touto novou hrozbou.

Českým uživatelům Androidu se zobrazuje agresivní reklama vyzývající ke stažení falešného antiviru

České uživatele platformy Android straší agresivní reklama, která vybízí ke stažení falešného antiviru a která neumožňuje vrátit se nazpět na původní webovou stránku. Zobrazí se varování, že je vaše zařízený napadené virem.

HOAX: Mladík ejakuloval v bazénu, důsledkem čehož otěhotnělo 16 dívek

Napříč sociálními sítěmi se začaly šířit články o mladíkovi, který ejakuloval do bazénu. Podle informací ve článcích otěhotnělo kvůli jeho uspokojení ve veřejném bazénu šestnáct dívek. Ačkoliv je zpráva nesmyslná a mnohokrát zahraničními zdroji vyvrácená, české bulvární weby šíří HOAX dál.

Podvod odhalen! IKEA chystá žalobu na internetového vtipálka

Na internetu se začala v posledních dnech šířit fotografie, která informuje uživatele o tom, že IKEA v Itálii nabízí stůl s názvem Hadølf. Není to jen tak nějaký stůl, tento stůl má čtyři vyříznuté obdélníky, které vytvářejí ve čtvercové desce symboly svastiky.

Pozor na podvodné e-maily od exekutorů

V posledních dnech obdržela spousta uživatelů nevyžádané e-maily, v nichž kybernetičtí zločinci vystupují jako exekutoři. Podvodné e-maily, které straší exekucí, dostalo několik tisíc lidí. Zástupci Exekutorské komory varují před novým trikem, kterým chtějí podvodníci vylákat z lidí peníze.

Známý spammer Radovan Kaluža testuje naši trpělivost aneb další SEO spam od Banan.cz

Radovan Kaluža a jeho spammerská pseudofirma Banán.cz opět rozesílá e-maily, které na první pohled vypadají lákavě. Ale příliš výhodné nabídky jsou ve výsledku nevýhodné. Kdo vám dnes nabídne zdarma realizaci…

E-mailem se šíří podivuhodné faktury se škodlivou přílohou

Začaly se šířit e-mailové zprávy se škodlivou přílohou, která se tváří jako dokument Word (například 40271742.doc, 4568-125897.doc). Obdržíte-li podobnou zprávu, okamžitě ji odstraňte. E-mailová zpráva obsahuje následující text: Od: Lorrie…

HOAX: 3 imigranti znásilnili českou dívku přímo v Praze

Na sociálních sítích se rychlostí blesku začaly šířit zprávy o tom, že nelegální imigranti znásilnili českou dívku přímo v Praze. Existuje několik druhů této zprávy. Některé portály uvádí, že se pachateli…

Do Česka míří spam, který sází na naši lásku k biatlonu

Češi jsou v posledních letech zapálenými fanoušky biatlonu a určitě je to hlavně ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že Čechům se v biatlonu daří. Téměř u každého závodu můžeme trnout, zda se nám podaří dosáhnout na stupně vítězů, protože šance tam jsou skoro vždycky. Druhým důvodem je to, že skvělé biatlonové závody se jezdí také u nás v Novém Městě na Moravě.

Odhaleno! 5 nejčastějších podvodů na Facebooku

Antivirová společnost Bitdefender svoje závěry vyvodila z 850 tisíců podvodů na Facebooku. Ačkoliv osvěta o podvodných aplikacích číhá na každém kroku, stále se všude najdou naivní uživatelé. A co patří mezi nejčastější chytáky, na které vždy někdo rád skočí?

Nenechte se okrádat! Podvodný e-mail Vám může vyprázdnit konto i poškodit počítač!

Internetoví zloději opět útočí! České e-mailové stránky brázdí zhruba od začátku dubna nový typ podvodného mailu. Okrádá lidi o tisíce až sta tisíce, obsahuje viry poškozující počítače adresátů. Čtěte proto pozorně následující řádky. Poradíme Vám, jak nenaletět!

Nahoru