Už máte na WhatsAppu status?

Nejdřív Snapchat, pak i Instagram, nedávno WhatsApp. I do WhatsAppu přišly fotky, které jsou k zobrazení pouze 24 hodin a poté zmizí. Už jste tuhle novinku vyzkoušeli?

Během minulého týdne začal WhatsApp distribuovat aktulizaci, v rámci níž mohou uživatelé využít funkci Status – umožňuje sdílet s přáteli fotky, GIFy či videa. Vše lze samozřejmě upravit kresbami a smajlíky a po 24 hodinách snímky zmizí. Pokud používáte Snapchat nebo Instagram Stories, moc dobře víte, o co jde.

status

Máte-li aktualizováno, najdete ve WhatsAppu záložku Stav. Jako první tam uvidíte tento stav WhatsAppu s vysvětlením, o co vlastně jde

U WhatsAppu je to ale obrovská změna, jelikož doposud si tam lidé chodili pouze psát, nic jiného nebylo možné. A proč zrovna tuhle funkci?

„Zaměřujeme se na funkce, které budou naše 1,2 miliardy uživatelů používat po celém světě,“ popsal mluvčí WhatsAppu. „Zaznamenali jsme, že uživatelé si často posílají fotografie, videa a GIFy, a chtěli jsme jim nabídnout způsob, jak tento typ obsahu sdílet se všemi svými kontakty najednou.“

Návrat k původní myšlence

Možná se tomu budete divit, ale touhle funkcí se WhatsApp vlastně navrací k původní myšlence. V roce 2009, kdy Jan Koum začal s jeho vývojem, byl totiž účel přesně takový – oznámit někomu, jaký je váš stav, co zrovna děláte.

puvodni-whatsapp

V původním WhatsAppu byla složka Stav také – ale jen textová, neumožňovala sdílet fotky

Hlavní myšlenkou bylo, že pokud jste šli třeba do posilovny, na meeting nebo měli slabou baterku, mohli jste dát svým známým vědět, že se vám nedovolají, aby věděli, co se děje. Proto také to jméno WhatsApp – what’s up (co se děje).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru