Už máte fotku z Trolltungy?

Ne? Tak to je chyba. Stejně jako jsou na Instagramu profláklé fotky nohou na pláži nebo zdravé snídaně, nesmí vám chybět ani pohled z norského útesu. Takže už víte, kam se vydat na dovolenou.

Trolltunga neboli česky Trolí jazyk je skalní výběžek na jihu Norska. Své pojmenování získal od tvaru, obří jazyk opravdu připomíná a trollové jsou v severských zemích známou mýtickou postavou.

Vsadíme se, že jste fotky tohohle typu už určitě viděli. Když se někdo vydá na treky v Norsku, Trolí jazyk nevynechá. Tenhle přírodní úkaz totiž najdete snad ve všech norských průvodcích pro turisty.

trolltunga_1

Trolltunga (fotka: yourAmazingPlaces)

Na Instagramu se pod hashtagem #trolltunga skrývá téměř 26 000 příspěvků a většina z nich vypadá téměř stejně jako ta fotka, kterou jsme vám ukázali nad tímto odstavcem. Koukejte.

trolltunga

Bez téhle fotky z Trolltungy prostě nemůžete odejít! :-D

Troufnete si?

Získat tuhle dechberoucí fotku však není úplně snadné. První komplikací je, že vysoko do hor musíte dojít pěšky po svých. Ve skutečnosti je výběžek položený ve výšce asi jen 1100 m nad mořem, ale cesta tam a zpět trvá tak deset hodin! Bez průvodce je dovolená v Norsku úplným riskem. Cesta je sice docela pěkně značená, ale v celé oblasti vůbec není signál, takže jakmile se ztratíte, jste prostě nadobro ztraceni a nikdo vám nepomůže.

Nejsnadněji tuhle fotku získáte, když se na dovolenou do Norska vydáte bezpečně s průvodcem. Zájezdy na tuto vyhlídku často lákají, takže hned uvidíte, že se v rámci několikadenního pobytu podíváte i na Trolltungu. Příkladem může být dovolená na portále www.dovolenanorsko.cz. Jimi naplánovaný zájezd vypadá docela férově, hlavním plusem je, že se cestuje v malých skupinkách 6 – 10 lidí. Cestovní kancelář se specializuje na Norsko, průvodce se v tamních horách vyzná a na Trolí jazyk rozhodně nepůjde poprvé.

risk

Tohle už je ale skutečně riskantní (fotka: TrolltungaHotel)

Při focení se i umírá

Na konec vás však musíme varovat. Jak jste se u nás už kolikrát mohli dočíst, lidé běžně umírají při focení selfie. I fotky na Trolím jazyku si čas od času vyžádají své oběti. V září minulého roku byl docela velký rozruch kolem australské turistky, která se chtěla vyfotit na okraji, ale spadla dolů. Pád z obrovské výšky samozřejmě nepřežila, takže pozor na to!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru