Už jste viděli, jak bude vypadat nový kampus Googlu?

Není to dlouho, co jsme vám ukazovali, jak vypadá moderní kampus Apple, který bude brzy oficiálně otevřen. Pár dní poté čistě náhodou Google zveřejnil fotky svého plánovaného kampusu. Teď je prostě v módě stavět si futuristická sídla.

Abychom nebyli nespravedliví, musíme říct, že nápad na nový kampus už v Googlu existuje asi dva roky. Od té doby už za sebou mají kus práce, například koupi některých pozemků od LinkedInu (za 215,2 milionů dolarů). Kampus pojmenovaný Google Charleston East se bude nacházet nedaleko toho aktuálního v Mountain View v Kalifornii. Bude to poprvé, co si Google postaví kancelář od nuly namísto využití existujících budov.

google-1

Google bude kvůli stavbě muset odstranit asi 160 stromů, ale plány počítají se spoustou zeleného prostoru.

google-2

google-3

Budova má strukturu padáku. Uvnitř se bude regulovat klima, kontrolovat kvalitu vzduchu a zajišťovat, že neproniká příliš hluku zvenčí.

google-4

google-5

google-6

Google se nejspíš inspiroval u Apple, protože i část jejich kampusu bude otevřená veřejnosti. Návštěvníci budou moci navštívit místní restaurace a obchody.

google-7

google-8

google-9

 Google bohužel stále čeká na stavební povolení od Mountain View. Verdikt přijde hned v pondělí, tak uvidíme. Pokud bude kladný, asi za 30 měsíců by projekt mohl být zrealizovaný.

Komentáře

Nahoru