Už dvě letecké společnosti ze Středního východu půjčují elektroniku

Možná jste zachytili, že Spojené státy a Velká Británie zakázaly cestujícím ze Středního východu brát si s sebou do kabiny větší elektronické přístroje než smartphone. Letecké společnosti Qatar Airways a Etihad Airways v návaznosti na to spustily programy, v rámci nichž cestujícím ve vyšších třídách elektroniku půjčují.

Aerolinka Qatar Airways oznámila, že na letech do USA v business třídě zákazníkům půjčí notebooky. Cestující si mohou přinést USB flash disk, aby si mohli uložit svou práci. Osobní elektronika bude před odletem posbírána a naložena do letadla jako speciální zavazadlo. Po příletu do USA bude lidem navrácena. Všem cestujícím také nabízí Wi-Fi připojení po celou dobu letu. První hodina je zdarma, pak je potřeba zaplatit pět dolarů.

no-laptop

Podobně je na tom Etihad Airways, národní dopravce Spojených arabských emirátů. Ten zase oznámil, že bude cestujícím v první a business třídě nabízet půjčování iPadů a bezplatné Wi-Fi připojení i pro smartphony.

Pro letecké společnosti je to samozřejmě způsob jak si trochu šplhnout oproti konkurenci. Cestující určitě upřednostní možnost zapůjčení elektroniky. Vždyť třeba let z Kataru do New Yorku trvá přes 13 hodin, a co máte takovou dobu dělat bez notebooku?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru