Už brzy budeme moci hrát náročné 3D hry v prohlížeči Mozilla Firefox

Mozilla, stojící za prohlížečem Firefox, plánuje vytvořit z webového prohlížeče místo určené pro hraní náročných 3D her. Jejich inovace v JavaScriptu umožní herním vývojářům přenášet hry na web bez potřeby instalace jakýchkoliv dodatečných plug-inů. O novince informovala Mozilla na svém blogu.

„Jsme nadšeni, že ve spolupráci s Epic Games přinášíme technologii, která umožní hraní výkonově náročných her v našem prohlížeči. S optimalizací JavaScriptu jsme byli schopni přinést herní Unreal Engine 3 na web. Vývojáři budou mít brzy nekončící možnosti při portován svých titulů na web, „oznamuje Mozilla.

S touto technologií by se 3D hry poskytované přes internet měli dostat i na smartphony. Mozilla už spolupracuje s dalšími herními vydavateli jako jsou Disney, EA a ZeptoLab. Ve videu prezentuje Mozilla 3D akční hru BananaBread běžící přes web s využitím prohlížeče Firefox.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru