UV bodypainting jako umění v pohybu

UV bodypainting jako umění v pohybu

Bodypainting, v překladu malování na tělo či tělové kresby. Je to forma výtvarného umění, která je stále populárnější. Všechny starší druhy umění si v dnešní době nacházejí inovativní způsoby a přizpůsobují tak umění modernitě. V případě bodypaintingu je to metoda s UV zářením.

Na lidské tělo se maluje už od pradávna. Indiánské kmeny, šamani „nevyspělé“ společnosti například v Africe nebo v Jižní Americe. Je to forma rituálu a umění. Každá kresba na těle něco symbolizuje. Zároveň tělo zdobila na rituální tance nebo na lov. Postupně se od umění v kresbě na tělo, oddělila praktika tetování, které je dlouho trvající. A narozdíl od obyčejného bodypaintingu smazatelnými barvami, je stálé.

Nové metodě ve formě UV bodypaintingu se vášnivě věnuje Paul Roustan. Paul pochází z Kalifornie. Jedno „umělecké dílo“ mu v průměru zabere 5 hodin. Tři hodiny kreslí na nahé tělo a zbylé dvě svá díla fotografuje.

19894327_10207147174677897_430436297_n

Paul Roustan používá speciální barvy, které se při kontaktu s UV zářením rozsvítí. Fotografování se odehrává v tmavé místnosti, aby vynikla především kresba. Lidské tělo, které je většinou v pohybu, kresbám dodává úplně jiný rozměr a Paul nikdy neví, co z kresby vznikne a jak se deformuje.

19858504_10207147171957829_457645677_n

K této technice Paul Roustan využívá všechny typy lidí. Lidi s různou výškou, hmotností i rozdílná etnika a pohlaví.

Bodypainting s použitím UV záření ve světě získává na oblíbenosti. Lidé malují na nejrůznější povrchy a lidské tělo je stále populárnějším malířským plátnem. Někteří s použitím fluorescenčních barev a ultrafialového záření vytváří i show

Zdroj, text/foto: caternews.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru