Utopili jste telefon? Použijte kočku

Ne, fakt se nám z toho horka nedává do hlavy. Jen čtěte dál. Jedna telefonní společnost přišla na nový způsob, jak se vypořádat s utopeným mobilem.

Spadl vám telefon do bazénu, rybníka nebo WC? Občas se to stává a v létě obzvlášť. Doposud jste v této nemilé situaci měli vlastně jen dvě možnosti: dát telefon do rýže a čekat, jestli ho vysuší, nebo si trochu zanadávat a pořídit si nový. Telefonní společnost Gazelle však přišla ještě s třetí možností.

Vše, co potřebujete, je kočka nebo kotě. Nezáleží na tom, co je to za druh, jakou má barvu, nebo jak je stará. Samozřejmě že kočka nemá tušení, v jak špatné technologické situaci se nacházíte, a už vůbec neví, jak vám pomoct. Ale velkým pomocníkem by vám mohlo být kočičí stelivo.

Pravda o rýži a smyslu života

V příspěvku „Pravda o rýži, galaxii a všem“ společnost Gazelle vysvětluje, že jejich specializovaný tým záměrně utopil devět nešťastných smartphonů a pak podnikl různé pokusy je oživit. Použili například rýži, ovesné vločky, kuskus a kočičí stelivo. Ukázalo se, že nejlepší vysoušecí schopnosti má silikagelové kočičí stelivo. Silikagel jsou totiž například ty kuličky, které občas bývají v sáčku v krabici od bot.

Drowning-iPhone2

Chudák nešťastný

Společnost tedy radí, abyste se z utopeného telefonu nejdříve pokusili vylít všechnu vodu, co půjde, a pak jej vložili do sáčku se silikagelovým kočičím stelivem. Pak už nezbývá, než několik dnů trpělivě počkat. Pokud telefon nebude fungovat asi po 48 – 72 hodinách, můžete přejít k další fázi. Brečet, nadávat a koupit si jiný.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru