Dnes vyšlo 1 článků

Útok hackerů na službu Steam, unikly údaje o kreditních kartách

Útok hackerů na službu Steam, unikly údaje o kreditních kartách

Spoluzakladatel a ředitel společnosti Valve Gabe Newell dnes oznámil, že došlo k narušení některých dat, které jsou součástí zálohového souboru jejich internetového obchodu a sociální sítě Steam.

Hackeři tak získali přístup ke kopii tohoto souboru obsahující detaily platebních transakcí od roku 2004 do roku 2008. „Tento soubor obsahoval uživatelská jména, emailové adresy, šifrované fakturační adresy a informace o kreditních kartách. Soubor neobsahoval hesla pro službu Steam,“ informoval Newell. Společnost zatím nezaznamenala žádné problémy týkající se  kreditních karet uživatelů nebo jejich fakturačních údajů.

Společnost pokračuje ve vyšetřování tohoto útoku ve spolupráci s místními úřady. Někteří uživatelé můžou být dodatečně informování v souladu s právními předpisy daného státu.

Zdroj: MCV

Štítky: ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru