Dnes vyšlo 1 článků

Útočníci získali přístup k 500 milionům účtů na Yahoo

Kybernetičtí zločinci napadli v roce 2014 populární síť Yahoo a získali přístup k několika milionům uživatelských účtů. Nicméně doposud nebylo zřejmé, o jaké množství účtů se přesně jedná. Až nyní společnost oficiálně prohlásila, že jde až o 500 milionů uživatelských účtů. A navíc ještě dodává, že se podle ní pravděpodobně jednalo o státem sponzorovaný útok.

Informace získané z těchto kompromitujících účtů zahrnují jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození, zašifrovaná hesla a v některých případech zašifrované i nezašiforvané odpovědi ke kontrolním otázkám. Společnost uživatele ujišťuje, že neunikla nezašifrovaná hesla, ani informace o kreditních kartách či bankovních účtech.

yahoo-446971_1280

Zdroj: Pixabay

Yahoo uživatelům naznačuje, že by si měli změnit své bezpečnostní otázky na všech účtech, kde používají stejné otázky se stejnými odpověďmi. Yahoo spolupracuje s policií a snaží se zjistit, kdo za tímto velkým útokem stojí.

Společnost dále doporučuje, abyste si změnili své heslo a odpovědi na bezpečnostní otázky u všech účtů, kde používáte stejné informace. Dále byste si měli zkontrolovat, zda se na účtu neděje podezřelá aktivita. Dávejte si pozor na jakákoliv nevyžádaná obchodní sdělení, která požadují vaše osobní údaje nebo vás odkazují na webovou stránku s žádostí vyplnit osobní údaje. A neklikejte na odkazy a nestahujte přílohy z podezřelých e-mailů. 

Zdroj: Phandroid

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru