Dnes vyšlo 15 článků

Úspěšný a navštěvovaný web? Jaké jsou základní kroky pro co nejlepší SEO?

Úspěšný a navštěvovaný web? Jaké jsou základní kroky pro co nejlepší SEO?

Aby byly Vaše webové stránky úspěšné, a snadno k nalezení, musí projít SEO optimalizací. Optimalizace je zjednodušeně řečeno souhrn úkonů. Pokud všechny úkony poctivě vykonáte odměnou vám bude zvýšení návštěvnosti a vyšší pozice ve vyhledávačích.

První krok

Prvním krokem by měla být kontrola validity vašeho webu. Do tvorby webů se pouští kdejací samozvaní programátoři, kteří tvoří webové stránky pomocí nekvalitních editorů (FrontPage, Word a podobně). Dopouští se největší chyby. Zdrojový kód obsahuje nevyhovující tagy a díky tomu se nemusí návštěvníkům zobrazit správně. Správnou validitu můžete zkontrolovat zdarma na: https://validator.w3.org/.

Druhý krok

Největším faktorem, jaký vyhledávače berou v potaz je kvalitní a aktuální obsah. Pokud chcete být vysoko ve výsledcích vyhledávačů a mít rostoucí návštěvnost dodržujte níže uvedené pravidlo. Váš web musí obsahovat kvalitní obsah obsahující klíčové slova (zvýrazněné například: bold, italic,…), na které se chcete zviditelnit, odkazy na související téma. Dbejte, abyste měli originální nezkopírované texty a hlavně přibývající aktuality.

Třetí krok

Pokud to vaše administrace umožňuje, vyplňujte TITLE a descriptions vašich stránek. Dbejte, aby Váš web obsahoval kvalitní dobře čitelné texty. Častou chybou jsou dlouhé neoddělené texty, které nutí čtenáře neustále posouvat stránky a tím nabízí stiženou orientaci. Pozor také na přetučnělý text, příliš mnoho fontů, přeplácané barevné kombinace textu…

Čtvrtý krok

Aby prestiž vašich webových stránek pro výsledky vyhledávání rostla, vyměňujte zpětné odkazy s podobně tématicky zaměřenými weby. Ovšem nezapomínejte, že není odkaz jako odkaz. Zpětný odkaz z webu s vysokými ranky má pro vás větší prioritu než 5 webů s nulovým hodnocením. Pro zjištění zpětných odkazů na váš web můžete použít: https://seo-servis.cz/power-sila-stranky/

Užitečné služby co Vám s optimalizací mohou pomoci:
https://seo-servis.cz/ – sada nástrojů pro maximální optimalizaci vašeho webu pro vyhledávače.
https://seo.wamos.cz/ – otestování webu se zaměřením na daná klíčová slova či slovní spojení.
https://www.alexa.com – zobrazí zajímavé informace o návštěvnících stránek.

Komentáře

Nahoru