Useknutý prst nebude fungovat na ukradeném iPhone 5S

Useknutý prst nebude fungovat na ukradeném iPhone 5S

Odhalení nového iPhone 5S a jeho snímač otisků prstů, pomocí kterého jde jednoduše odemknout mobil, okamžitě udělali z biometrické ochrany věc dostupnou i normálním lidem. Nicméně s tím vznikly i obavy, že zloději prostě useknou prst, aby získali přístup do mobilního telefonu.

Mnohem rozšířenější v Apple komunitě byli ale obavy ze státu. Mnoho lidí si totiž myslelo, že by stát sejmul otisky prstů všech vlastníků iPhone 5S a poté by s jejich pomocí hacknul do zařízení.

Že se vám zdají tyto obavy přehnané? Tak to jste asi neslyšeli o případu z roku 2005 v Malajsii, kde zloději usekli prst majiteli super moderního Mercedesu, aby obešli biometrickou ochranu a mohli ukrást jeho auto.

Touch ID - nejzajímavější funkce iPhone

Snímač otisků prstů – jeden z největších rozdílů iPhone 5S oproti 5C

Nicméně experti na biometriku se na toto zaměřili a jejich verdikt zní: Vaše prsty jsou v bezpečí. Kromě otisků prstu iPhone 5 totiž využívá i senzor na rádiovou frekvenci, aby detekovala i další vrsty pokožky.

A tyto další vrsty budou funkční pouze pokud prst bude živý a bude používaný. Samozřejmě to nepomáhá těm případům, kdy lidé jsou donuceni přiložit svůj prst, ale aspoň nemůže nastat ten nejhorší scénář.

Tato technologie je dalším z příkladů, proč je Apple tak populární a úspěšný. Apple totiž vždy vezme ti nejmodernější technologie a zpřístupní je širokým masám.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

  • Pete

    Useknutý prst, pokud je správně zachlazený, tak je několik hodin přece stále živý. Doktoři ho dokážou přišít a dokonce i částečně obnovit jeho funkci.

Nahoru