Dnes vyšlo 15 článků

USB nové generace

Budoucí USB kabel se vám bude líbit. Nemusíte řešit, kterou stranou patří nahoru. To je nesporná výhoda, ne? Moc se o něm ještě neví, ale i to málo, co je známo, stojí za prozkoumání. Dočkat bychom se ho totiž měli ještě v letošním roce.

Už vás nebaví to nekonečné připojování USB kabelu do zařízení opačnou stranou nahoru? Stává se to všem a je to docela zdržující. Ale nebojte se, řešení v podobě Type-C USB kabelu je již na cestě.

I když se vám na obrázku může zdát menší, měl by se tento USB kabel velikostí podobat USB 2.0. V podobě USB 3.1 by se nám měl představit na trhu už v polovině letošního roku.

usb-cable-type-c

Inspirace od Apple

Pokud jste někdy slyšeli něco o Lightning kabelu od Apple, který je na trhu už jako doma, tohle je vlastně něco podobného. Stejně jako Lightning vám nový USB kabel umožní použít jakýkoliv ze dvou konců bez starostí o to, kterou stranou ho připojujete. Očekává se velikost 8,3 mm x 2,5 mm a přenosová rychlost až 10 Gb/s.

Do budoucna bude kompatibilní i s vyššími přenosovými rychlostmi budoucích zařízení. A štíhlejší design je rovněž vhodný pro rozvíjející se design výrobků. Vzhledem k tomu, že nebude mít zpětnou kompatibilitu, se očekává, že trh zaplaví i spousta adaptérů a kompatibilních konektorů. Jeho hlavní výhodou dále bude, že si výrobci hardware nebudou muset dělat starosti s různými USB porty na různých zařízeních. Třeba takové microUSB z chytrých telefonů by mohly postupně vymizet.

usb-port-type-c

Oficiální specifikace kabelu by měly být oznámeny v červenci. Z toho lze usoudit, že začne zaplavovat trhy zhruba po sezónně dovolených.

Zdroje: The Verge, Cnet

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru