USB 3.0 se stane standardem již koncem tohoto roku

USB 3.0 se stane standardem již koncem tohoto roku

Vysokorychlostní připojení prostřednictvím rozhraní USB 3.0 bude standartní součástí všech mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony, či tablety již koncem tohoto roku. Na veletrhu CES 2012, které se právě koná v Las Vegas to uvedli zástupci organizace USB Implementers Forum.

Nový standard především zvýší přenosovou rychlost dat a také zrychlí dobíjení baterií u mobilních zařízení. Teoretická rychlost by měla dosahovat až 800 Mbit/s. Zřejmě kvůli šetření spotřeby energie však bude možná rychlost pouze 100 Mbit/s.

“Co teď trvalo 15 minut bude trvat minutu a 10 sekund,” uvedl CTO USB Implementers Forum Rahman Ismail. Přenosová rychlost u mobilních zařízení bude mnohem však výrazně nižší, jako v případě počítačů a notebooků, kde dosahuje rychlosti až 5 Gbit/s.

Podle Ismaila organizace pracuje na dvou novinkách. První novinka má zabezpečit efektivnější využívání energie a tím i nižší spotřebu. V druhé novince jde o menší konektor USB, který umožní vyrábět ještě tenčí notebooky.

Zdroj: SlashGear.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru