Dnes vyšlo 15 článků

Určitě netušíte, že váš smartphone umí těchto 10 věcí

No dobře. Možná jste o některých z nich aspoň slyšeli. Je to totiž dost relativní podle vaší technické zdatnosti. Ale každý z nás má ve svém okolí někoho, komu trvalo dost dlouhou dobu pochopit, že má na svém chytrém telefonu více domovských obrazovek, nebo že k přijetí hovoru musí přesunout prstem zleva doprava. Takoví lidé budou těmito deseti ohromujícími možnost naprosto nadšení. A pokud se domníváte, že mezi ně nepatříte, pojďte se o tom přesvědčit. Kolik z následujících deseti tipů už znáte?

1. Na svém Androidu můžete změnit launcher

Téměř každý smartphone s Androidem má své vlastní rozhraní – ať už je to TouchWiz od Samsungu nebo HTC Sense. Výrobci mobilních telefonů tráví spoustu času tím, aby se ujistili, že takhle to vypadá tak akorát, že se to bude lidem líbit, že je to originální, ale ne příliš vystupující z davu. Ani tak ale neuspokojí každého.

launcher-android

Obrázek: Techaudible.net

Naštěstí je tu řešení. Výrobci smartphonů nejsou jediní, kdo vyvíjí rozhraní (launchery) pro Androidy, a na Google Play je mnoho launcherů třetích stran. Zkuste si na Google Play vyhledat „launcher“. Dostanete opravdu hodně výsledků, stačí jen vyzkoušet, co bude podle vašeho gusta.

2. S infraportem můžete ovládat jiná zařízení

U dražších telefonů, třeba u známých Galaxy S4 a HTC One, se stále více a více objevuje infračervený port. Možná si pamatujete na doby, kdy sloužil k pomalému přenosu souborů. Dnes je tu ale pro jiné účely.

Pokud ho váš telefon má, můžete ovládat cokoliv, co reaguje na infračervené signály – jsou to dataprojektory ve škole, televize doma, nebo třeba set-top box. Stačí vám speciální aplikace, která často bývá už předinstalována – například na zmiňované Galaxy S4 je k tomu speciální aplikace WatchON.

watchon-dark-theme

Obrázek: sammobile.com

3. Můžete identifikovat hrající hudbu

Ty časy, kdy v rádiu hrála písnička, a vy byste dali cokoliv za to, abyste věděli, jak se jmenuje, a mohli si ji pak pustit znovu, jsou už dávno pryč. Existuje spousta nástrojů, jak hrající hudbu identifikovat.

Zřejmě znáte aplikace jako Shazam, TrackID nebo SoundHound. Pokud vlastníte chytrý telefon s operačním systémem Windows Phone 8, máte funkci rovnou integrovanou. Stisknete vyhledávací tlačítko na svém telefonu, klepnete na ikonu hudby a chvíli necháte mobil se zaposlouchat. Pak vám vyhodí výsledek.

Google-Sound-Search

Obrázek: phandroid

Pro telefony s Androidem je tu od Googlu něco podobného. Aplikace se jmenuje Sound Search a můžete ji stáhnout z Google Play. Má podobu widgetu, takže se nemusíte zdržovat dlouhým vyhledáváním aplikace. Nevýhodou je, že je schopná najít pouze skladby, které jsou k dispozici na Google Play. Výsledkem pak je, že si je z widgetu můžete přímo zakoupit.

4. Svůj Android telefon můžete změnit na herní konzoli

Existují Android telefony s opravdu dobrým výkonem. Ale výkon není všechno, co je nutné pro dobrý herní zážitek. Potřebujete přece i velkou obrazovku a pořádný ovladač.

Dobrá zpráva je, že obě tyto věci jsou možné. Mobil můžete propojit s televizí a je vyřešeno. Můžete použít třeba MHL kabel, který přes USB konektor připojíte k mobilu a přes HDMI k televizoru. Ne všechny telefony to podporují, ale zejména ty od společností Samsung a Sony obvykle ano.

Samsung-Game-Pad

Obrázek: Digitaltrends

A pak taky existuje řada ovladačů, které fungují přes Bluetooth. Třeba Game Pad přímo od Samsungu. Když si něco takového pořídíte, můžete si na svém smartphonu hrát na úrovni, která se blíží herní konzoli.

5. Svůj telefon můžete použít jako vodováhu

Většina smartphonů má akcelerometr, který zajišťuje automatické otáčení obrazovky. Kromě toho ale může být využitý i jako vodováha. Pokud máte Android nebo BlackBerry, můžete si k tomu stáhnout aplikaci. Pokud vlastníte iPhone, funkce je přímo vestavěná v systému.

vodovaha

Obrázek: iTunes

Už nikdy nemusíte pochybovat nad tím, zda je váš stolek v obýváku rovný či nikoliv.

6. S Galaxy S4 můžete kontrolovat i teplotu a vlhkost

S novými telefony často přichází i nové funkce. Galaxy S4 přinesla novinku z oblasti počasí. Spousta lidí o ní ale ani neví, protože je skrytá v aplikaci S Health. Co to s ní má společného? No, senzory na teplotu a vlhkost mají posoudit, zda se nacházíte v příjemném prostředí.

comfort-level

Obrázek: Techradar

7. Můžete si nechat číst své zprávy

Možná to už děláte. Třeba jste si už stáhli aplikaci, jako například HulloMail, která je dostupná pro iPhone, Android i BlackBerry. Není nad to, když můžete v úplném osamění poslouchat aspoň svůj milovaný telefon.

hullomail

Obrázek: Appworld.co

8. Tlačítka ovládání hlasitosti můžete použít pro přeskočení skladby

Používat telefon jako MP3 přehrávač je skvělé. Vlastně je to úplně normální. Znáte ale ten pocit, když ho máte v kapse a zrovna vám hraje ta písnička, která se vám nelíbí, ale nemáte to srdce ji odstranit? Stačí zmáčknout tlačítko hlasitosti a přepnout ji. Jen si to musíte nastavit.

Na BlackBerry je funkce integrovaná, u Androidu si musíte pomoct nějakou aplikací třetích stran – třeba Pocket Skip Track.

9. Na kterýkoliv Windows Phone 8 můžete nainstalovat Nokia aplikace

Jednou z dobrých věcí na rozšíření Lumií je výběr Nokia aplikací, který s nimi přišel. HERE Maps nebo HERE Drive+ jsou docela dobré aplikace. Zajímavé ale je, že si je můžete klidně stáhnout, i když nemáte Nokii. Jedinou podmínkou je OS Windows Phone 8.

here-maps

Obrázek: Heredrive

10. Můžete blokovat otravná čísla

Většina smartphonů nabízí možnost blokovat čísla. Na iPhonu je to jednoduché. Klepnete jen na „i“ vedle čísla, které chcete blokovat, a vyberete možnost blokování volajícího.

Na Androidech je to složitější, jde o to, jaký telefon přesně máte. Na některých to jde podobně jako u iOS. Na jiných jde ručně přidávat čísla do seznamu blokovaných kontaktů. A když to nejde jinak, pomůžete si opět aplikací třetích stran – třeba Truecaller.

Na BlackBerry ani na Windows Phone 8 to nejde. Ale pro BlackBerry jsou dostupné některé aplikace, které to umí. A Nokia zavedla tuhle možnost aspoň pro své Lumie.

Call-Blocker-Android-App

Obrázek: Myandroidapps

Tip na závěr

Na závěr tu máme tip pro majitele Android zařízení. Těch je přece jenom nejvíce… Na Androidech je fajn to, že si je můžete upravit naprosto podle svých představ. Stačí si nainstalovat aplikace, jako je třeba Tasker. Pak si můžete nastavit takové maličkosti, jako například zapnutí hudebního přehrávače vždy, když připojíte sluchátka, nebo zapnutí Wi-Fi automaticky, jak přijdete domů, a další záležitosti.

A existují i hromady jiných podobných aplikací… Stačí jen pátrat a zkoušet.

Zdroj: Techradar

Komentáře

Nahoru