Dnes vyšlo 15 článků

Úřady provedly razii v japonském Amazonu kvůli podezření z antimonopolních postupů

List Nikkei informoval o tom, že úřady v Japonsku provedly razii v tamních kancelářích společnosti Amazon.com Inc., neboť mají podezření z nátlaku na maloobchodníky nabízet produkty za nižší ceny než konkurence.

Nikkei se odvolává na zdroje obeznámené s případem, nicméně neupřesnil, kdy skutečně k razii došlo. A mluvčí japonské pobočky Amazon odmítl situaci komentovat.

2443946244_3bf6805664_o

Zdroj: Flickr

Webové stránky Amazon Japan v loňském roce dosáhly čisté tržby ve výši 8,3 miliard dolarů, jejichž podíl na celosvětových tržbách Amazonu odpovídá 7,7 procentům, dodala agentura Reuters.

Praktiky Amazonu vůči maloobchodníkům a e-commerce partnerům kontrolují také evropské úřady. Německý antimonopolní úřad zahájil v loňském listopadu vyšetřování společností Apple a Amazon kvůli stížnostem, že vydavatelé audioknih jsou nuceni přijmout nepřiměřené podmínky. Evropská unie v loňském roce zahájila antimonopolní vyšetřování praktik Amazonu při prodeji e-knih.

Zdroj: Reuters

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru