Dnes vyšlo 15 článků

Upravujte Wikipedii na cestách, už můžete editovat z mobilu

Upravujte Wikipedii na cestách, už můžete editovat z mobilu

Wikipedie oznámila, že zahájila podporu pro úpravu obsahu z mobilních zařízení. První verze mobilních úprav, která vyžaduje účet Wikimedia, je k dispozici už teď.

„V první verzi bylo naším hlavním cílem vytvořit rychlé a intuitivní editační prostředí pro nové uživatele i zkušené redaktory a přitom se držet stávajících zvyků editování,“ vysvětlil Juliusz Gonera z Wikimedia. „Začali jsme jednoduše, abychom mohli pozorovat potřeby a očekávání našich uživatelů.“

Wikimedia dnes také ukázala, proč se nakonec rozhodla skočit do rozjetého vlaku: více než 15% uživatelů k Wikipedii v současné době přistupuje přes mobilní zařízení. Navíc tento podíl stále roste, a tak Wikimedia Foundation rozhodla, že musí „udělat více pro to, aby přispívali k lidským znalostem pro kohokoliv, kdo má přístup k internetu“.

Chcete-li začít upravovat v mobilu, musíte se přihlásit přes svůj Wikimedia účet. Pokud ho nemáte, nezbývá vám, než se zaregistrovat. Pak se stačí jen přihlásit a pro změny kliknout na ikonu tužky u libovolného oddílu.

wikipedia_mobile_editing-730x574

Na obrázku vlevo můžete vidět ikonu tužky, pomocí níž začnete s editací. Pravý screenshot mezitím ukazuje mobilní editační rozhraní, které vám stejně jako na počítači dovolí zobrazit před uložením změn náhled.

Wikimedia nejdříve představila možnost mobilní editace jako beta experiment pro několik vybraných uživatelů, kteří ji vyzkoušeli a pomohli vychytat všechny mouchy. Nyní je konečně k dispozici pro všechny uživatele (zprávy o chybách můžete zanechávat na Twitteru) a Wikimedia již plánuje přidání dalších pokročilých funkcí.

Zdroje: thenextweb.com, blog.wikimedia.org

Komentáře

Nahoru