Dnes vyšlo 15 článků

Upgrade na Windows 10 bude zdarma dostupný pro všechny. I pro piráty!

Upgrade na Windows 10 bude zdarma dostupný pro všechny. I pro piráty!

Už od ledna není žádným tajemstvím, že se Microsoft chystá vydat Windows 10 ve formě volně stahovatelné aktualizace pro všechny uživatele, kteří mají na svých počítačích nainstalován systém Windows 7, Windows 8, nebo Windows 8.1. Celá tato skutečnost však dostává dneškem ještě další rozměr.

Upgrade na Windows 10 pro vás totiž bude dostupný i v případě, že momentálně nemáte legální verzi Windows. “Upgrade bude dostupný pro všehny PC, legální i nelegální.” řekl Terry Myerson, šéf oddělení pro tvorbu operačních systémů, v rozhovoru pro Reuters. “Věříme, že zákazníci postupem času pochopí, jakou hodnotu má řádné licencování Windows a my uděláme vše proto, aby pro ně přechod k legálním kopiím byl co nejjednodušší.” dodal zástupce Microsoftu v prohlášení pro The Verge.

Aktualizace na Windows 10 bude dostupná pro všechny.

Aktualizace na Windows 10 bude dostupná pro všechny.

Pokud máte na svém počítači nainstalovaný nelegální operační systém a těšíte se, že stažením upgradu na Windows 10 se z něj stane zcela legální, pak vás musíme zklamat. Stav licence zůstane i po upgradu nezměněn.

Jak řekl bývalý ředitel Microsoftu Steve Ballmer, softwarové pirátství je celosvětový problém. Zdaleka nejhorší situace však panuje v Číně, kde mělo v roce 2011 nelegální Windows nainstalováno devět z deseti uživatelů.

Ke spuštění Windows 10 by mělo dle dnešního prohlášení Microsoftu dojít již letos v létě.

Zdroje: Polygon, Reuters, The Verge

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru