UPC začíná rok ve velkém. Přijde s novou aplikací umožňující mobilní telefonování a zdvojnásobí rychlost

UPC začíná rok ve velkém. Přijde s novou aplikací umožňující mobilní telefonování a zdvojnásobí rychlost

Od letošního února pak chystá společnost UPC zdvojnásobit rychlost některých svých internetových tarifů určených pro domácnosti. Konkrétně zatím je zřejmé, že dojde k navýšení tarifů UPC s rychlostí 5/0,5 Mbit/s (tento tarif najdete až v kompletním ceníku služeb, na webu jej ale firma aktivně nenabízí).

Ostatně se zdvojnásobením rychlosti u některých tarifů přišlo UPC také loni.

Loni firma UPC maximální rychlost internetu zdvojnásobila na 240 Mbit/s u tarifu Fiber Power 120+. U dalšího tarifu pro domácnosti dokonce došlo ke ztrojnásobení rychlosti (tarif Fiber  Power 40+).

UPC také minulý rok uvedla na trh trojici nových tarifů a ani letos se, jak se zdá, nehodlá zastavit. Společnost UPC přišla s další novinkou, jak dnes oznámil nový generální ředitel Frans-Willem de Kloet, UPC chystá pro své uživatele novou aplikaci pro mobilní volání. Nabídne ji uživatelům svých telefonních tarifů na pevných linkách. Aplikace pro mobilní telefony by měla spatřit světlo světa v prvním pololetí tohoto roku.

UPC tak začne konkurovat dalším mobilním operátorům, včetně Telefónicy, jež je pro UPC největším konkurentem na poli internetového připojení. Konkrétně právě Telefónica nejspíše stojí za úbytkem klientů UPC v loňském roce. Zatímco UPC zaznamenalo poprvé v historii úbytek klientů, Telefónica naopak hlásila mírný nárůst klientů.

Čím UPC ohromilo loni? A co nás čeká letos?

V listopadu UPC zavedlo na trh nové tarify Fiber Business 70 a Fiber Business 140. Posledním internetovým tarifem, se kterým přišlo na trh UPC, je Fiber Business 250+, jež za zaváděcí cenu 741 Kč bez DPH (897 Kč s DPH) nabízí uživatelům rekordní rychlost stahování dosahující až 250 Mb/s a rychlost odesílání dat až 25 Mb/s.

Pozn.: Tato nabídka je platná jen za předpokladu, že se uvážete na 2 roky a máte smlouvu vedenou na IČ. V opačném případě jsou ceny o fous vyšší. Konkrétně se jedná o částku 941 Kč bez DPH (1139 Kč s DPH) a v případě uzavření smlouvy na dobu neurčitou, si tarif Fiber Business 250+ pořídíte za 1061 Kč bez DPH (1 284 Kč s DPH). Přehledné srovnání cen za internet pro podnikatele od UPC naleznete v tabulce níže.

Přehled staronových tarifů od UPC (ceny jsou bez DPH)

Fiber Business 70

Fiber Business 140

Fiber Business 250+

Rychlost – Download

70 Mb/s

140 Mb/s

250 Mb/s

Rychlost – Upload

10 Mb/s

20 Mb/s

25 Mb/s

Bez závazku

621 Kč

831 Kč

1 061 Kč

Akce – 12 měsíců

521 Kč

731 Kč

941 Kč

Akce – 24 měsíců

341 Kč

531 Kč

741 Kč

 

Loni došlo také ke zlevnění cen v nabídce digitální televize. Podnikatelé tak mohli získat až sto televizních programů (včetně čtyřiadvacítky programů ve vysokém rozlišení). Cena za celý balíček se pohybovala od 699 Kč bez DPH při úvazku na 2 roky (standardní cena přitom byla 924 Kč bez DPH při uzavření smlouvy na dobu neurčitou).

Zaměří se letos UPC také na B2B segment?

Vzhledem k tomu, že loni internet pro firmy v nabídce UPC zatím nezaznamenal žádných výraznějších změn, lze předpokládat, že k tomu dojde právě letos. Tomu by nasvědčoval i fakt, že dle některých prohlášení zástupců firmy, se UPC chce právě výrazněji zaměřit na podnikatele a firmy.

Je tomu tak zřejmě i kvůli tomu, že loni společnost poprvé zaznamenala mírný úbytek i u uživatelů internetu a telefonů, zatímco hlavní konkurent Telefónica zaznamenal mírný nárůst. A právě byznys segment by mohl UPC pomoci napravit loňský propad. Tak uvidíme, co dalšího si pro nás letos připraví největší poskytovatel internetového připojení v ČR. Jedno je jisté, pro koncového spotřebitele i podnikatele to bude jen výhra. Když se totiž dva perou, třetí se směje.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru