Úpadek Bitcoinu stále pokračuje!

Úpadek Bitcoinu stále pokračuje!

Jedna z nejoblíbenějších celosvětových kryptoměn, Bitcoin, zažívá dlouhodobý úpadek. Její výnos se celosvětově snížil o 11 procent – což je její minimum – na to klesla v pátek, 7.12. Za celý rok její výnos klesl dokonce o neuvěřitelných 76 procent. Nicméně, ani do příštího roku se dle generálního ředitele Michaela Moro prognóza moc nelepší, a tak tato „kryptozima“ může trvat i další roční období.

Nejčerstvější čísla

Poslední týden přinesl vůbec nejhorší zprávy pro investory Bitcoinu. Jeho úroveň klesla na nejnižší úroveň od září 2017 – v posledních sedmi dnech to dělalo propad o více, než 20 procent. Nejbizardnějším měsícem byl pro Bitcoin bezpochyby listopad, kdy jejich výnosy klesly o 37 procent – jednalo se tak, ale společnosti CoinDesk, o největší propad od dubna 2011.

Nejenom Bitcoin hlásí pokles!

V tento osudný pátek utrpěly velký úpadek také ostatní kryptoměny. XRP hlásí pokles o 7 procent, Ethera dokonce o 11 procent! Generální ředitel výzkumné společnosti CoinFi tento pokles přikládá kombinaci různých faktorů. I z tohoto důvodu bylo prodlouženo období přezkumu od ETF až do 27. února.

yuluuu

Michael Moro, z CEO of Genesis Training řekl, že situace vypadá jako pokračování dynamiky obchodu, jež byla nastavena v roce 2018.

V čem tkví tento neúspěch?

Vše se dává „za vinu“ nejenom slabému zájmu investorů, ale hlavně také negativním komentářům globálních regulátorů, a také kybernetickým útokům na přední kryptoměnové burzy.

bitcoin-pokles

Začátky Bitcoinu

Tato kryptoměna vznikla již v roce 2009 a během pár let se z ní stala ta nejpřednější kybernetická měna celosvětově. Je vytvářena počítačovou sítí se specializovaně naprogramovaným softwarem, jež je schopen uvolňovat nové virtuální mince. Jeho naprogramování je tak dokonalé, že jej nemůže nikdo, a to dokonce ani vlády a centrální banky, ovlivňovat.

A jak jste na tom vy? Máte raději kryptoměny či staré, dobré „papírky v rukou“?

Zdroj text/foto: https://www.cnbc.com/2018/12/07/bitcoin-price-pain-continues-as-the-cryptocurrency-plummets-to-a-15-month-low-.html

 

Komentáře

Nahoru