Dnes vyšlo 15 článků

Unseen Art – klasické umění pro nevidomé díky 3D tiskárně

Projekt Unseen Art, za kterým stojí designér Marc Dillon z Helsinek, pomáhá nevidomým poznat klasické umění, které je pro nás často samozřejmostí, díky 3D tisku. Představte si, že vůbec nevíte, jak vypadá úsměv Mona Lisy. Víte, že se o tomto obraze často mluvilo, zejména za vašich školních let…ale jsou tu lidé, kteří o něm slyšeli také a stále nevědí, jak toto úžasné dílo vypadá.

Finský designér Marc Dillon z Helsinek se rozhodl pomoci nevidomým poznat klasické umění. Projekt Unseen Art byl představen na Indiegogo, kde je možné zakoupit si 3D obrázek Mony Lisy.K vytvoření těchto uměleckých děl postačí písek a 3D tiskárna. Pokud se projektu povede dobře, Marc Dillon tak může pomoci milionům nevidomých lidí poznat klasické umění.

qo0vfqkayhna9rumevyo

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-28

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-17

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-26

Zdroj: boredpanda, indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru